Minoxidil Ürün Görseli

Stres saç dökülmesine yol açıyor

sac-dokulmesiStres saç dökülmesine yol açıyor

Hem kadınların hem de erkeklerin günümüz de en büyük kozmetik problemlerinden bir tanesi de saç dökülmesidir. Saçlar da derinini bazı bölgelerin de madeni para büyüklüğün de dökülen saçlar genel dökülme de çok yaygın olarak yaşanmaktadır. Bu durma strese bağlı sebepler dışın da ateşli hastalıklar, uzun süre zayıflama rejimleri de yol açmaktadır.

Stresli bir olay yaşadıktan haftalar sonra saçlarınızın yer yer veya yaygın bir şekil de dökülmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Stres ile tetiklenmiş saç dökülmesini durdurmak çoğu zaman çok zordur ve tıbbi olarak müdahele gerektirmektedir. Sağlıklı bir saç derisinde saç ömrü ortalama olarak 4-5 yıl sürmektedir.

Yaşlanma ve hormonal değişiklikler erkekler de , adet döngüsü, gebelik, emzirme ve menopoz kadınlar da saç dökülmesine neden olan diğer faktörlerden en yaygın olan sebeplerdir. Stres diğer faktörler ile birleşir ise özellikle saç dökülmesini tetiklemektedir.  Kişinin farkın da olmadan saçlarını kıvırması, sürekli olarak aynı yeri kaşıması gibi durumlar farkın da olmadan kelliğe neden olmaktadır…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )