Minoxidil Ürün Görseli

Saçların Genetik Sebeplerden Dökülmesi

Erkek tipi dökülme olarak da bilinen saçların üst kısmının dökülmesi, arka ve yan kısımlarının dökülmemesi durumudur genetik saç dökülmesi… Bu durum genellikle babadan oğula geçer ancak bazen durup durur iken de ortaya çıkabilir. Annenin saçlarının seyrek olması da bu duruma sebep olabilir aynı zamanda anne tarafından herhangi birinin saçları dökülmüş ise oğlun da dökülme ihtimali bulunmaktadır.

Genetik saç dökülmesi olayı günümüzde saç dökülmesi olaylarının en büyük sebeplerinden biridir. Dışarıya çıkıp bakar iseniz genel olarak yaşlanan insanlarda saç dökülmesi olur. Bu durum genetik de olabilir normal de olabilir. Ancak genç yaştaki erkeklerin saçlarının ileri düzeyde fazla dökülmesinin sebebi genellikle genetik sebeplerdendir.

Seyrek saçlı insanların en çok sıkıntı yaşadıkları problemlerden biri olan saç dökülmesi özellikle özgüveni zedeler. Minoxidil gibi ürünler bu gibi saç dökülmelerini engellemek ve yerine yeni saç çıkarmak için üretilmişlerdir. Saç ekimi ise kesin çözüm olarak bilinse de tamamen kellik oluşmadan saç ekimi yapılabilmesi mümkün değildir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )