Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil Hakkında Her Şey

Kullanımı

Minoxidil solüsyonu ve köpük, erkek tipi kellik tedavisinde saç büyümesine yardımcı olmak için kullanılır . Kafa derisinin önündeki kellik veya erkeklerdeki saç çizgisinden uzaklaşmak için kullanılmaz. Köpük ve yüzde 2 minoksidil solüsyonu saç inceltme saçlı kadınlarda saç büyümesine yardımcı olmak için de kullanılır .

Minoxidil, vasodilatör olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Minoxidil’in saç büyümesine nasıl sebep olduğu bilinmiyor. Bu ilaç , ani / yamalı saç dökülmesi , açıklanamayan saç dökülmesi (örn., Saç dökülmesi hikayesi yok) veya doğumdan sonra saç dökülmesi için kullanılmaz .

Eğer 18 yaşında veya daha küçük ise bu ürünü kullanmayın.

Bu ürünü kullanmadan önce ürün ambalajındaki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın .

İlacı uygulamadan önce kafa derisi alanını temizleyin ve kurutun . Sen nemli Bu ürünü geçerli olabilir saçları . Çözümü kullanmak için aplikatörü 1 mililitre ilaç ile doldurun (1 mililitrede), veya 20 damla kullanın. Senin parçası saç incelme alanında ve kafa derisi etkilenen bölgeye eşit çözümü uygulayın. Yavaşça ovun. Diğer stil ürünlerini (örneğin jöle, köpük) kullanmadan önce veya yatmadan önce solüsyonun tamamen kurumasına izin verin.

Köpüğü kullanmak için ellerinizi soğuk suda durulayın ve iyice kurutun. Kafa derisine yaklaşık 1/2 kap köpük uygulayın ve hafifçe ovun. Şekillendirmeden veya yatmadan önce köpüğün kurumasına izin verin.

Saçlı deri tahrişi bir sorun oluşturuyorsa, saçlarınızın renkli veya kimyasal olarak işlendiği (örn., Permalı) aynı günlerde minoxidil kullanımından kaçınmanız gerekebilir .

Doktor tarafından belirtilmedikçe vücudun diğer bölgelerinde kullanmayınız. Kırmızı, ağrılı, tahriş olmuş, kazınmış, kesilmiş veya enfekte olmuş cildi kullanmayın . Uygulamadan sonra ellerinizi iyice yıkayın. Gözlerinize ilaç vermemekten kaçının . Bu gerçekleşirse, gözlerinizi bol miktarda soğuk su ile yıkayın.

Bu ilacı daha sık kullanmayın, daha çok ilacı uygulayın veya tahriş olmuş veya güneş yanığı olan bir saçlı deri üzerine uygulayın. Bunu yapmak, ilacın vücuda absorbe olmasına ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu ürün alkol içerebilir ve kafa derisine tahriş edici ve kuruyabilir. Bu ürünü güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Saçların yeniden büyümesi zaman alır. Çoğu insan yarar görmek için bu ilacı düzenli olarak 4 ay kullanmalıdır. Saç büyümesini devam ettirmek için bu ilaç sürekli olarak kullanılmalıdır. Bu ilacı 4 ila 6 ay kullandıktan sonra durumunuz gelişmiyorsa veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız doktorunuza bildirin.

Yan Etkileri

Uygulama yerinde yanma, batma veya kızarıklık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun .

Doktorunuz sizden bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararı yan etkilerden daha büyük olduğuna karar vermiş olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkilere sahip değildir.

Nadiren, bu ilaç deriden emilebilir ve yan etkilere neden olabilir. İstenmeyen yüz / vücut kılları , baş dönmesi , hızlı / düzensiz kalp atışı, bayılma , göğüs ağrısı , el / ayak şişmesi, alışılagelmiş kilo alma , yorgunluk, aşırı şişmanlık, Özellikle uzanırken solunum güçlüğü.

Bu ilaca karşı çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz , döküntü , kaşınma / şişme (özellikle yüz / dilde / boğazda), şiddetli baş dönmesi, solunum sıkıntısı gibi hallerde tıbbi yardım alınız .

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler

Minoksidil kullanmadan önce , alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirin ; veya başka herhangi bir alerjiniz varsa . Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek inaktif maddeler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

Aşağıdaki sağlık problemlerinden herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce deri veya eczacınıza danışın: Kafa derisinin hastalıkları ( egzama , enfeksiyon, kesikler), kalp problemleri (örneğin göğüs ağrısı , kalp krizi , kalp yetmezliği ), böbrek hastalık , karaciğer hastalığı

Gebelik sırasında bu ürün açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve faydaları tartışın.

Etkileşimler

İlaç etkileşimleri , ilaçlarınızın çalışma biçimini değiştirebilir veya ciddi yan etkiler riskinizi artırabilir. Bu belge, olası tüm ilaç etkileşimlerini içermez . Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun (reçeteli / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) ve bunu doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın . Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi ilaçların dozajını değiştirmez.

Bu ilaçla etkileşime girebilecek bazı ürünler şunlardır: Yüksek tansiyon için kullanılan ilaçlar (örn., Guanetidin), alkolle etkileşen ilaçlar (örn. Disulfiram , metronidazol ).

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )