Minoxidil Ürün Görseli

Saç problemleri ve çözümleri

saçSaç problemleri ve çözümleri

Saçlarınız güçsüz, çok çabuk kırılıyor ve saç deriniz kuru kalıyor ise bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlar da saçlarınızın daha canlı ve derinizin kuru kalmaması için A vitamini almanız gerekmektedir. A vitamini daha sağlıklı bir saç derisi için çok büyük önem taşır. Özellikle yumurta, buğday, ceviz, mantar ve avakodo da bol miktar da A vitamini bulunmaktadır. Bu besinler saçlarınızın daha sağlıklı bir deri ye kavuşması için sizlere yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı çok mat ve solgun görünüyor ise vücudunuz da ki B1 ve  B2 vitaminleri eksik demektir. Bu vitaminler hormon dengemizin sağlanması için çok önemli bir yer taşımaktadır. Saçlarımızın ve tırnaklarımızın daha sağlıklı uzaması için bu vitaminleri düzenli olarak almamız gerekmektedir. B1 vitamini için ıspanak, pancar , fasulye, fındık gibi maddeler tüketmemiz gerekmektedir. B2 vitamini için süt ve süt ürünleri, tahıllı yiyecekler tüketmemiz gerekmektedir.

Saçlarınız çok erken yaşlar da beyazlamaya başlar ise de biotin içeren besinlerden faydalanmamız gerekmektedir. Özellikle domates ve greyfurt tüketilmelidir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )