Minoxidil Ürün Görseli

Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Dökülür?

 Saçlar erkeklerde saç köklerinin yeterli derecede beslenememesi sonucu dökülebilmektedir. Ancak bunun  yanı sıra daha bir çok saç dökülme sebebi bulunmaktadır. Bunların en başında yeterli miktarda vitamin mineral alamamak sonucu ilk başta da dediğimiz gibi saç köklerinin beslenememesi ve dökülmesidir. Bunun yanı sıra saçlarda kullanılan bazı kimyasal maddeler de saç dökülmesine sebep olacaktır. Bu gibi bir çok sorun saç dökülmesine sebep olabilir.

Özellikle kimyasal ürünler saç köklerini öldürdüklerinden dolayı saç bir daha çıkamayabilir. Diğer yandan ileride yaşanacak olan bazı hastalıklar saçların dökülmesine sebep olabilir. Moral bozukluğu, stres gibi bazı psikolojik sorunlar da erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesine sebep olabilecektir. Bildiğiniz ve gördüğünüz gibi bir çok sebep çıkardık.

Saç neden dökülür diye bir soru sormak aslında pek akıl kârı sayılmaz. Tabii ki bu herhangi bir hastalığa yakalanmışsanız ancak bilmiyorsanız geçerli değildir. Saç dökülmesi sizin çektiğiniz zorluklardan, streslerden dolayı dökülebilir. Diğer yandan yeterli ve iyi beslenmiyorsanız bu durumda saçlarınız dökülmeye devam edecektir.

Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Dökülür?

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )