Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç Dökülmesinin Sebeplerisac-dokulmesi

Uzmanlara göre gün de 50-100 saç telinin dökülmesi normal olarak görülmektedir. Ancak saç dökülmesi gözle görülecek şekil de hızlı ve saç telleriniz çok çabuk inceliyorsa doktora başvurmanız gerekmektedir. Tüm toplumlar da saç ve saç şekillerinin büyük bir önemi ve kültürel değerleri bulunmaktadır. Saç dökülmesi yaşayan kişiler toplum tarafından fiziksel ve ruhsal olarak kendisini kötü hissederek saçları için bir çok yol deneyerek sorunlardan kurtulmayı deneyebilir. Ancak saç dökülmesinin nedeni bulunmadan doğru bir işlem yapılması zordur.

Aşırı saç dökülmeniz ve saç tellerinizin çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız saç deri uzmanı tarafından önce saçınızın ne sebep ile döküldüğünü öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir insanın yaklaşık olarak saçlarının %90 kısmı sürekli olarak uzaman evresin de bulunmaktadır. Bu uzaman evresi 2-6 yıl kadar sürmektedir. Geriye kalan %10 kısımı ise 2-3 ay kadar süren dinlenme evresin de beklemektedir.

Bu dinlenme evresinden sonra saçlar dökülür ve yerine yeni saçlarınız çıkmaya başlar. Saç dökülme nedeninizi bilmek sizleri çok daha doğru tedavi yöntemlerine itecektir…

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )