Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi edilir?

Saçlarımız aslinda birçok neden den dolayı döküle bilir. Önemli olan dökülmenin sebebini bulmak çözüm üretmekti. Zaten normal bir insanda günde 200 tel saç dökülür ve bu da normal olarak kabul edilir endişelenilecek bir şey olmadığı kabul edilir. Öncelikle saçın yapısın nasıl olduğuna nasıl büyüdün bakalım.

Öncelikle sacımız da bir ömrü olduğunu unutmayalım. Bunu da söyle açıklayım size sacımız 3 evreden oluşur bunlar:

1:buyume fazı(anagen)

2:degrerasyon fazı(katagen)

3:dınlenme fazı(telogen)

Bunlar ilk evre olan  büyüme fazı sacın bir ayda 1 ml zar ve bu faz büyük bır çoğunluğunu kapsamaktadır  genellikle 2-9  yıl arası sürer ve  sacın en uzun evresı budur . degrerasyon evreside  bu evre kısadır ve dinlenme fazına hazrlama  evresıdır. 20-30 gun sürer  ve son evre dinlenme fazı  ise sac kendini 3-4 ay dinlendirir ve kökünden ayrılmasına sağlar. boylelıkle  bır sac telini oluşum evresini sıze anlatmış bulunuyorum. Gelelim bızın dökülme sebebımıze bununda farklı sebeblerı var tabiki:

Stres nedenı ile sac dökülmesi bunun nedeni saclarını kaybettını düşünerek küçük bir sorunu büyütmesi de sac kaybına sebeb olur. Kullanılan ilaclar yüzünden sac dökülmesıde ilacın yan etkilerinin sonucudur. Beslenmenınde sac dokulmesınde buyuk etkısı vardır. bunlar en bılınenlerı a ve d vitaminlerının eksikliklerinden kaynaklanır d vıtamınden kan değer dusuklugünden kaynaklana bılır. Gebelik de sorunlar olabılır cunku vucuttakı  hormanal dengenı bozuldunu baz alrsak bu normaldır. Erkek tipi sac dökülmesi günümüzün en büyük sorunudur. Oncekıler kolaylıkla besleme yada  ilaç ile kısa surede  onlene bılırken  erkek tıpı sac dokulmesının  uzun ve zahmetlı bır süreç sonunda  cozum bulduğu bılınmektedır. Önemlemi alınmasa kellık kaçılmaz sondur. Bunu tedavısıde omur boyu suren bır tedavıdır.kadınlarda  ise kırılmasıda  sonucu  sac  dokulmesı meydan gelır bız kadınlar cok sacımızla ugrastımız ıcın  sac kaybımızda cok oluyor ama kadının güzellik için yapamayacağı katlanamayacağı hic bırsey yoktur. Saclara masa  duzlestırıcı  fon  boya  gıbı ısllemler sebebı de sac dökülmesinin de  yol acar.cözüm olarak  da sızee sunabileceğim

1: -Kan dolaşımını hızlandırmak ve saç köklerini canlandırmak için zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile saç derinize masaj yapınız. Saçlarınızı duruladıktan sonra ılık su ile masaj yapmak, saç dökülmesini engellemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için oldukça faydalıdır.

2: Aktarlardan kokulu sardunya yaprakları (güçsüz ve kırılgan saçlara sağlığını geri getirmede oldukça yaygın bir tedavidir) isteyin. Sardunya Yapraklarını yaklaşık 15-30 dakika kaynayan suya atın ve beyazlaşana kadar bekleyin Sardunya suyu daha sonra bir kap içine süzdürün ve saçınızı şampuanlandıktan sonra en az haftada iki kez saç durulaması için uygulanmalıdır.

3: benımde kullandığım  tuz kulanılmasıdır  şampuanın ıcıne tuz katmak hem sacın cabuk yaglanmasını engelliyor hem de    sacın mınarel dengesini düzenlediği için  dokulmeyı azaltıyor. Benım sıze onere bılecegım bu kadar ıyı günlerJ

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )