Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesini engelleyen yiyecekler

Saç dökülmesini engelleyen yiyeceklerSaç dökülmesini engelleyen yiyecekler

  1. Kuru yemişler: Sağlıklı saçlar için, saçlar omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Kuru yemişler de bulunan omega 3 saçları korurken çinko da saçların dökülmesine engel olmaktadır.
  2. Zeytin yağı: Zeytin yağı iyi bir E vitaminidir. E vitamini saçları koruyan ve kalınlaşmasına yardımcı olan bir antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Cildi nemli ve yumuşak tutmaktadır.Zeytin yağı saç diplerini güçlendirirken saç kırılmalarına da iyi gelmektedir.
  3. Soya: E vitamini bakımından zengin olan besinlerden bir tanesi de soyadır. Hemoglobin üretimin de önemli bir yere sahip olan soya demir yönünden de zengindir. Hemoglobin oksijenin taşınmasına yardımcı olur saç derisi oksijen taşınmadığı zaman saçların uzamasına izin vermez.
  4. Havuç: Saçların A vitamini sayesin de parlak ve daha canlı gözükmesine yardımcı olmaktadır. Sebum üretimini artırmaktadır.
  5. Tam tahıllı besinler: B7 vitamini üreten tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesine ve gri renk almasına engel olmaktadır.
  6. Ispanak: Saçların sağlıklı olması için B9 vitaminin alınması gerekir bu vitamin de ıspanak da yeterli derece de vardır….

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )