Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesine Karşı Minoxidil Losyon

Yaşadığımız dönemde birçok insanın saçları dökülmektedir. Doğduğumuz günden bu zamana kadar vücudumuzun bir numaralı aksesuarı olan saçlarımızın bakımı ve tedavisi oldukça önemli bir durumdur. Saç tellerimiz birçok nedenden ötürü dökülebilir. Genetik sebepler, hava koşulları, psikolojik nedenler ve yetersiz bakım gibi nedenler ve dökülen saç tellerinin oluşturduğu boşluklar insanlarda kötü bir hava yaratır. Birden fazla tedavi şekli olan dökülmelerin son zamanlardaki en büyük kurtarıcısı Minoxidil losyondur. Bu ürün, doğal ve organik olmaktadır. Özellikle erkeklerin saç dökülmeleri nedeni ile kullandığı bu ürünü kadınlarda gerektirdiği takdirde kullanabilmektedir.

Dökülmeyen Saçlar

Günümüzde birçok insanın kullandığı bu ürünü bulmak için insanlar birçok yere başvurabilirler. Kolaylıkla bulunabilen ve özellikle erkeklerin tercih ettiği bu ürün sayesinde güzel kokulu bir harici uygulama ile saç dökülmesi ciddi bir oranda azaltılıp, engellenebilir. Bu yönüyle dünyada birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Oldukça popüler olan minoxidil losyon ile saç dökülmelerinin önüne geçilebilmektedir.

Kullanımı Nasıldır?

  • Minoxidil’i uygulamadan önce saçlarınızın derisinin temiz ve kuru olması gerekir. Bunun için saçlarınızı havlu ya da saç kurutma makinesi ile iyice kurulayınız.
  • Minoxidil 2 aydan sonra saçlarda fark olmaya başlar ilk 6 ay sabah akşam sürüyorsunuz 2. 6 aydan sonra günde 1 defaya düşürebilirsiniz. 4 ayda saçlarınızda baya fark olmuş olur 1 seneden sonrada losyonu direk bırakmayınız azaltarak bırakmanız tavsiye edilir.
  • Minoxidil’i uyguladıktan sonra 4 saat içerisinde kesinlikle saçınızı yıkamayınız aksi takdirde losyonun hiçbir etkisi olmaz. Bu süre zarfında saçınızda başka bir işlem yapmayınız.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )