Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi

Minoxidil ile saç dökülmesine son. Minoxidili kullanarak saç dökülmesinden kaynaklanabilecek bölgesel kelliği artık sorun etmenize gerek yok. Minoxidil sayesinde saç dökülmeniz duracağı gibi saçlarınız da daha güçlü ve sağlam olacak. Bu sayede daha canlı ve daha güzel görünümlü saçlarınız olacak. Minoxidili dört aylık bir periyot da kullanmanız gerekmektedir.

Kullanmaya başladığınız ilk haftalarda saç dökülmenizi de bir artış görürseniz paniğe kapılmayın. Çünkü bu ilacın işe yaradığının göstergesidir. Minoxidil saç derinizi ve saç köklerinizi beslediği için ilk başlarda ölü deri ve ölü saçları döker. Yerine daha sağlam ve daha güçlü saçlar çıkartır. Uyguladığınız bölgelerdeki kan sirkülâsyonunu hızlandırır bu sayede kılcal damarlarınızı harekete geçirir saç kökleriniz ve saç derinize daha çok besin taşıyarak onları besler bu sayede saç dökülmeniz durur. Minoxidil dünya genelinde kullanılan en etkili ilaç olma özelliğini taşır klinik deneylerce de onaylanmış bir ilaçtır. Bu sayede kullanıcılarının güvenini sağlamış ve kullanıcılarından tam not almıştır.

 

saç dökülmesi

Minoxidil günde iki sefer kullanılır bir sabah bir akşam olmak üzere iki defa kullanılması gerekmektedir. Her uygulama için 1 ml kullanılmalıdır aşırı kullanımda baş ağrısı ve saçta kepeklenme yapar birde ilacın etkisi azalır. İlaç uygulandıktan 2 saat sonra yıkanmalı saç ve saç derisinin temizliğine özen gösterilmelidir.

Bu etkenler de saç dökülmesini ve saç çıkmasını etkiler. İnsanın saçının kirli olması sonucunda saç derisi de kirlenir buna bağlı olarak gözenekler tıkanır ve kıl köklerinin nefes alması engellenmiş olur. Nefes alamayan deri ve kıl kökleri yeterli besini elde edemez ve saçlarınız söner gücünü kaybeder ve çirkin bir görünüme bürünür. Bunların yanında güç kaybettiği için saçlarda dökülmeler başlar. Saç zaten dökülüyorsa daha fazla dökülmeye başlar. Minoxidil kullanarak ve saçınızın temizliğine dikkat ederek saç dökülmesini durdurup aynı zamanda saçlarınızın çıkmasını da kolayca ve pratik bir yöntemle sağlayabilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )