Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesi Sorunu Neden Yaşanır ?

Erkeklerde ve kadınlar saç dökülmesi yaygın olarak görülmektedir. Saç dökülmeleri genel olarak insanlar arasında ırka dayalı sebep gözetilir. Yada bir hastalığın habercisi olarak adlandırılır.  Aslında hiç biri ile alakası yok. Saç diplerindeki köklerin işlevlerini yerine getirememesi yani köklerin zayıflamasından kaynaklı olmaktadır. Erkeklerde saç dökülmesi kadınlara göre daha fazla olarak gözlemlenmektedir. Erkeklerde saç dökülmesinin sebeplerinden birisi de stres ten kaynaklı olmasıdır. Kullandığınız şampuanlar bile saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Saç dökülmesini ortadan kaldırmak için  doktorlara danışmalısınız.

Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir diye sorulduğunda. 3 Faktör altında incelenmesi gerekmektedir.

1. Faktör :  Çevresel faktör olarak adlandırılır. Hava kirliliği iklim ve buna bağlı olarak yaşanan sorunlar saç dökülmesinin sebeplerini oluşturmaktadır.  Kullanılan kozmetik ürünleri de saç dökülmesine sebep olabilmektedir.  Saç temizleme öve bakım ürünleri de buna bir örnektir.

2. Faktör : Psikoloijik faktörler olarak adlandırılır. Sinir stres gibi sorunlar da saç dökülmesini oluşturan sebeplerdir. Bu sebepler kişinin sosyal yaşantısından tutun geçmişte yaşadığı olaylardan kaynaklı bile olabilmektedir.  Hastalıklarda bunlardan birisidir.

3. Faktör :  Ateşli hastalıklar mikrobik hastalıklar kansızlık vitamin eksikliği emilim eksikliği. Yediklerimizdeki vitaminler mineraller  de saç dökülmesini etkilemektedir.

Saç dökülmesi teşhisi net olarak konulması için günde en az 40 en fazla 50  saç telinin dökülmesi gerekmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )