Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi sebebi ve öneriler

Saç dökülmesi sebebi ve öneriler

Saçlarımız vücudumuzun en hızlı uzayan dokuların dan bir tanesidir. Nasıl bir bebek büyürken daha fazla besine ihtiyacı var ise saçlarımızın da aynı şekil de vitamin, mineral ve proteine ihtiyacı vardır.

  Saçlarınızın daha güçlü ve kaliteli bir hal almasını istiyorsanız dengeli ve yeterli beslenmeye mutlaka özen göstermeniz gerekmektedir.

Vücudumuz da demir eksilmeye başladığın da , kansızlık başlamadan önce vücutta demir depoları azalmaya başlamaktadır. Vücut eksik olan demiri yerine koymaya başlarken ilk olarak saçlardan başlamaktadır.

Saç dökülmesi ilk olarak demir eksikliğin den dolayı gerçekleşmektedir. Bu neden ile demir takviyesi almak da fayda vardır.

Saç dökülmesi meydana geldiği zaman akla ilk gelen konu çinko eksikliğidir. İnsanlar doktora bile gitmeden çinko tableti alırlar. Ancak saç da ki çinko miktarı ile dökülmenin hiç bir ilgisi yoktur.

Biotin ve niasin saçlarınızı güçlendiren başlıca vitaminlerdir. Sarı darı extiresi, soya fasulyesi, selenyum da saçlarınızı kuvvetlendirmektedir.

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerin den bir tanesi de kesinlikle genetik nedenlerden meydana gelmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )