Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesi Nedir?

saç

Saç dökülmesi genellikle saç köklerinin zayıflaması ile ortaya çıkan belirli sorunlardan biridir. Erkeklerin en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir. Kadınlarda pek görülmese de olmadığı anlamına gelmez. Çünkü bir çok kadında saçlar yaşlandıkça seyrelmeye başlar. Erkeklerdeki gibi kelliğe kadar gitmeyen ancak ciddi anlamda seyrelen bir yapıdır.

Erkeklerde saç dökülmesi ile çok çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Özellikle en çok bilinen, öğretmen tipi saç dökülmesi ülkemizde en çok görülen saç dökülmesi çeşididir. Öncelikle başın üst kısmındaki saçlar dökülmeye başlar ve ensedeki saçlar kalır. Daha sonra ensedeki saçlar da seyrelir ve yok olur. Ancak ensedeki saçların yok olması uzun sürer. Fakat başın üst kısmındaki saçlar 1-2 ay gibi çok kısa bir sürede bile dökülebilmektedir.

Minoxidil maddesinin saçları çıkarmaya yardımcı olduğu Vikipedia’da yazılan bilgilere göre bilimsel bir gerçektir.

Minoksidil (müstahzar adları Minoksil , Rogaine ve Regaine) bir vazodilatör ilaçtır. Saç büyümesi sağlaması ve kelliği önlemesiyle bilinen bir etken maddedir. Androjenik alopesi başta olmak üzere birçok kellik türünün tedavisinde kullanılmaktadır.Ama tedavinin bırakılmasıyla birkaç ay içinde etkiler kaybolmaktadır”

Minoxidil ürünümüz de içerisinde bol minoxidil içermektedir. (%5 miktarı erkekler, %2 miktarı kadınlar)

Vikipedia’da minoxidil sayfası için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Minoksidil

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )