Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesi Neden Olur

Saç dökülmesinin oluşması için binlerce sebep vardır. En başında çok ciddi bir sorun olan ve kıl köklerini yok eden saçkıran ile başlayalım.

Saçkıran saç köklerini tamamen öldürür herhangi bir şekilde kurtuluşu yoktur, döktüğü yerlerden bir daha saç çıkmaz ancak saç ekimi operasyonu ile tekrar saçlara sahip olunabilir. Saçkıran sürekli olarak vücutta dolaşan bir hastalıktır ve çıktığı bölgeden itibaren saç dökmeye başlar. Sadece saç değil, durdurulamazsa vücudun her yerindeki kılları dökebilir, kıl köklerini öldürebilir. Nereden çıkacağı belli olmayan bir hastalıktır kendini belli etmeden, saldırmadan önce nereye saldıracağı tahmin edilemez.

Aynı zamanda normal, stresten, psikolojik sebeplerden, kısacası ruhsal bazı bozukluklardan dolayı saç dökülebilir. Özellikle stres çok kısa süre içerisinde saç dökülmesine sebep olabilir. Stresten uzak durulmalıdır, sadece saçlarınıza değil ruhsal durumunuza da dil uzatır ve sizi sıkıntıya sokabilir. Kesinlikle dikkat edilmesi gerekilen sorunlardan biridir.

Saç dökülmesi bazı tedaviler ile önlenebilir. En çok bilinen tedavi yöntemi tabii ki minoxidil maddesinin yarattığı tedavidir. Minoxidil maddesi; minoxidil pak darou içerisinde %5 miktarında bulunur.

Saç Dökülmesi Neden Olur

Saç Dökülmesi Neden Olur

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )