Minoxidil Ürün Görseli

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

kel-kellik-saçSaç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç dökülmesi mevsim geçişlerin de en sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir.Uzmanlara göre hormonal değişiklikler, metabolik değişiklikler ve besinsel olarak değişiklikler saç dökülmesine neden olmaktadır. Bu sorunlar ortadan kaldırılmadan tedavi mümkün değildir.

Düzensiz beslenme alışkanlığı her geçen gün saç dökülme sorunun artmasına neden olmaktadır. Saç dökülmesine neden olan sebeplerden birisi de dengesiz ve düzensiz beslenmektir.Sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için en başta vücudun protein, çinko, folik asit ve bakır eksikliğinin olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca sigara ve alkol alışkanlığı saçlarınızın ölmesine neden olmaktadır. Sigara saçlar da yağlanma ve kırılmaya da neden olmaktadır. Saçlar ayda yaklaşık olarak 1 cm kadar büyümektedir. Günlük ortalama olarak en fazla 100 tel saç dökülmesi normal olarak karşılanmaktadır ve bunların yerine yeniden saç çıkmaktadır.

Saçlarınızın dökülmesini engellemek için en başta yapmanız gereken bir dermatoloji uzmanına giderek saç dökülmesine neden olan faktörün tespit edilmesidir. Daha sonra bu duruma göre tedavi yönteminin belirlenerek tedavi edilmesidir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )