Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi için doktor

kel-kellik-saçSaç dökülmesi için doktor

  Saçlarınızın döküldüğünü hissediyorsanız bir doktora görünmeniz sizin için son derece faydalı olabilir. Saç problemi yaşadığınız da doktor seçimi için çok ta fazla zaman kaybetmeyin ve sorununuzu bir an önce ortadan kaldırmak için size en yakın olan polikliniğe gitmeniz sizler için çok daha faydalı olacaktır. 

  Sağlık kuruluşuna ilk gittiğiniz de sizleri dermatoloji bölümüne yönlendireceklerdir. Yani diğer adı ile cildiye bölümüne yönlendireceklerdir. Daha sonra saçlarınız da yer alan problemi doktorunuz inceleyecek ve sorununuza bir tanı koyacaktır. Saç dökülmesi problemi ile ilk olarak dermatologların ilgilenme sebebi saç dökülmesi probleminin saç derisi ile ilgili bir problemden dolayı yaşanmasıdır. Dermatoloji uzmanı eğer saç dökülmenizin nedenini çözemez ise sizleri endokroloji uzmanına sevk edecektir.

   Endokrinoloji, fizyolojinin bir alt dalı olan ve iç salgı bilimi anlamına gelen tıp bilim dalıdır. Saç dökülmesinin diğer bir nedeni olan hormonal bozukluklar ile ilgili bilim dalıdır. Bu bölüm de sizlere sorunun hormonal olup olmadığını anlamak için bir takım tetkikler yapabilirler…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )