Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Sağlıklı saçlara sahip olmak hem kadının hem de erkeğin dış görünüşleri ile ilgili en önemli öncelikleri arasın da yer almaktadır. Bu neden ile  saç dökülmesi kimi insan için çok büyük bir önem arz edebiliyor. Günümüz de dermatoloji uzmanlarının en çok baş vuru yapılan konu saç dökülme konusudur. 

Normal şartlar da başımız da ki saçların belli bir döngüsünün olduğunu uzmanlar söylemektedir. Bu döngü genetik kod gereği uzama evresi, geçiş evresi ve dinlenme evresi olarak seyir etmektedir. Başımız da bulunan saçların bir çoğu uzama evresinde olmakla beraber yaklaşık olarak 2-6 yıl boyunca sürmektedir.  Bu durumu tamamlayan saçlar kısa bir süre sonra dinlenme evresine çekilmektedir. Bu oran da saçlarınız da %19 civarın da yer almaktadır.

Saçlarınız da normal şartlar da günde 100 tel saç dökülmesi normal olan bir durumdur. Saçlarınız konusun da eğer belirgin bir şekil de normalden çok daha fazla dökülme yaşıyorsanız  saç dökülmesi hastalık habercisi olabilir  bu neden ile hemen bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )