Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi hastalık belirtisi olabilir

Saç dökülmesi hastalık belirtisi olabilir

Ailesel nedenler, genetik nedenler ve hormon dengeleri saçlarınızın dökülmesinin nedeni olabilir. Özellikle kadınlar da meydana gelen saç dökülmesi araştırılırken mutlaka hormon analizi yapılması gerekmektedir.

Saçınızın derisinde meydana gelen bazı dermatolojik hastalıklar , kullandığınız bazı ilaçlar saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Saç dökülmesinin diğer en önemli bir nedeni de psikolojik sorunlardır. Psikolojik durumlar saç dökülmesine neden olabileceği gibi travmatik bir durum anın da saçlarınızın bir bölgesin de tamamen dökülmeye de neden olabilir. Halk arasın da bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalındığında bu bölgeye sarımsak sürülür bu durum da saç derinize zarar vermektedir.

Saç dökülmesi tedavisi için ilk olarak yapılması gereken kesinlikle saç tipinize göre neden döküldüğünü çözmek olmalıdır. Dermatolojik bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır. Gerekir ise kan testleri yapılmalıdır. Hastanın var ise kullandığı ilaçlar kontrol edilmelidir.

Kişiler saçlarının dökülmemesi için stresten uzak kalmalı ve de doğru bir şekil de beslenmelisiniz. Saçlarınızı sık olarak dişli taraklar ile taramanız da doğru bir şey değildir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )