Minoxidil Ürün Görseli

Saç dökülmesi bir hastalıktır

Saç dökülmesi bir hastalıktır

Saçların dökülmesi, saçların incelmesi, zayıflaması gibi bir çok neden den dolayı meydana gelen bir hastalıktır. Her yetişkinin gün için de 50-100 tel saçı mutlaka dökülmektedir. Her hangi bir şekil de bu dökülmeden daha fazlası gerçekleşir ise mutlaka bir uzmana baş vurmanız gerekmektedir. Saç dökülmenizin artıp artmadığını sabah kalktığınız da yastığınıza bakarak anlayabilirsiniz.

Erkek tipi saç dökülmesi en çok görülen saç dökülme modelidir. Başın ön kısımın da başlar ve zaman için de ön hat çizgisi kaybolmaktadır. Bu süreç uzun süre devam eder ve zaman için de sadece ense de saç kalmaktadır. Son yıllar da erkekler de saç dökülmesi 18 yaşına kadar düşmüştür. Bu saç dökülmesin de en büyük neden testesteron hormonun azalması durumudur.

 Saç dökülmesi bir hastalıktır eğer saçlarınız da bu sorun var ise mutlaka bir uzmana baş vurmanız gerekmektedir. Doktor gerek görür ise sizden kan testleri isteyecektir. Bunun dışın da da saçlarınızın derisi ve saçlar özel saç testi yapan makineler ile test edilecektir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )