Minoxidil Ürün Görseli

Saç Çıkarmanın En Etkili Yolu

saç bakımı

Saçlarımızın dökülmesi genetik, sinir veya strese bağlı olarak değişmektedir. Sinirli insanların saçları 2 kat daha hızlı döküldüğü bilinmektedir. Halk dili ile kellik döneminde olan insanlar kulaktan dolma bilgiler ile saç çıkarmaya çalışmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ile kelliğe çözüm arayan insanlar her zamanki gibi hayal kırıklıkları ile karşılaşmaktadır. Saç dökülmelerinin günümüzde birçok nedeni vardır. En büyük nedeni ise jöle ve spreylerdir.

Sizlerin de bildiği gibi jöle ve spreyler saçların dondurulması için kullanılmaktadır. Donan saçlar bir süre sonra canlılığını yitirmektedir. Buda saçların gücünü yitirmesine neden olmaktadır. Gücünü yitiren saçlar ise bir süre sonra kırılarak dökülmeye başlamaktadır. Buda saç dökülmelerinin başlangıcını oluşturmaktadır. Saçı dökülen insanlar ilk başta bu saç dökülmelerini pek önemsemezler.

Ancak ilerleyen zamanlarda saçlar daha fazla dökülmeye başladığında insanlar olayın ciddiyetinin farkına varırlar. Her insan saçlarının canlı ve gür olmasını ister. Bu günümüzde pek mümkün değildir. Ancak çeşitli takviye ürünlerini kullanan insanlar şanslarını denemektedirler.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )