Minoxidil Ürün Görseli

Oolong Çayı Kullanımı Nasıldır Nelere Dikkat edilmelidir

Oolong Çayı Kullanımı Nasıldır? Nelere Dikkat edilmelidir? Günümüz en büyük sıkıntılarından biri de kilo vermektir. Her türlü yolu deneyip kilo veremiyorsanız oolog çayı ile tanışmalısınız.Dünya üzerinde çok fazla çay bulunmaktadır ve bunların en faydalarından biri de oolong çayıdır. Oolong çayı siyah çayın ve yeşil çayın birleşik özelliklerinden dolayı ikiye ayrılmaktadır. Oolong çayı antioksidanlar tarafından zengin içeriklidir. Oolong çayında bulunan polifenol bileşiği, vücudunuzdaki yağ metabolizmasını kontrol etmektedir. Oolong çayının günlük tüketimi obeziteyi azaltmaktadır. Yağları yakma özelliğine sahip olduğundan dolayı her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır. Polifenoller oolong çayında güçlü antioksidanlardandır. Bilimsel deneylere bağlı olarak egzama rahatsızlığı olan bir inan 3 bardak oolong çayı içerek 1 hafta süre ile kullanıldığında etkili sonuç göreceklerdir. Oolong çayında bulunan antioksidanlar dişlerin çürümesine karşıda etkilidir. İnsülin miktarını da düzenlemeye yardımcı olmaktadır.Oolong çayı kafein içerdiğinden ötürü dikkatli olarak kullanılmalıdır. Oolong çayı demlemek için yeterli miktardaki suyu demliğimize alıyoruz ve öncesinde demliğin dibine oolong bitkisini yerleştiriyoruz. Ardından kaynayan suyu demliğin içerisine yavaş yavaş ilave ediyoruz. Eğer kabarcık ve tortu oluşursa bunları kaşık yardımı ile temizliyoruz.Demleme süresi kişinin damak tadına göre değişiklik göstermektedir. Demleme süresi artıkça çayın yoğunluğuna artacaktır. Demliğin dibinde kalan bölüm en ağır olan bölüm olduğu için fincanlara bölüştürülebilir.1 fincan olarak kullanılacak ise ürün yaklaşık olarak 1,5 çay kaşığı kurutulmuş olan oolong bitkisine bardağı dolduracak kadar kaynar su ilave edilmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (2 )

  • Elif C*
  • Egzamalarım için aldım bu siteden 1 aydır düzenli kullanıyorum sanki biraz söndü gibi.Bakalım neler olucak umarım tamamen söner egzamalarım
  • Ahsen A*
  • Sadece üründen birşey beklemeyin internette çok görüyorum sadece çayı içerek etkisi az olur tabi spor ve düzenli beslenme ile gerçekten etkisini görebilirsiniz.