Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil İçeriği

Minoxidil içeriğinde bol miktarda kendi markasının adını almış bir madde olan minoxidil bulundurmaktadır. Minoxidil maddesi; losyonun etken maddesidir diyebiliriz. Minoxidil son derece etkili bir maddedir ve saç çıkardığı bilinmektedir. İlk olarak bir hipertansiyon ilacında kullanılmıştır. Daha sonrasında bu ilacı kullananların bazı kıllanma sorunları ile karşılaştıkları görülmüştür. Yapılan araştırmalar sonucunda ise Amerika’da Minoxidil’in içerisinde saç çıkarıcı etkilerin de bulunduğu anlaşılmıştır.

Minoxidil maddesi minoxidil adlı ürünümüzün içerisinde %5 miktarında bulunmaktadır. %5 miktarı hem erkekler hem de kadınlar için yeterli bir miktar olup saç çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bu ürünlerin kesin olarak bir etkisinin olduğu söylenemez. Ancak wikipedia adlı siteden yapılan araştırmalara göre minoxidil maddesi saç çıkarıcı etkilere sahiptir ve kullanıldığı sürece saç düzenli olarak çıkmaya ve gürleşmeye devam edecektir.

Minoxidil içeriğinde bol miktarda karbon içeren bir maddedir. Saç çıkarıcı etkileri olduğuna inanılmasının yanı sıra vücudun herhangi bir yerinde kıl çıkaracak kadar güçlü bir potansiyele de sahiptir. Aynı zamanda minoxidilin düzenli olarak kullanılması gerekir aksi taktirde etki göremezsiniz.

Minoxidil İçeriği

Minoxidil İçeriği

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )