Minoxidil Ürün Görseli

Kadınlarda Saç Dökülür Mü?

Kadınlarda Saç Dökülür Mü?

Saç dökülmesi herkeste görülen bir problemdir. Bu nedenle kesinlikle söylemeliyiz ki tabii ki kadınların da saçı dökülmektedir. Fakat bu tür dökülme olayları erkeklerinkine göre çok daha düşüktür. Özellikle erkeklerde günlük dökülme miktarı 100’ün üzerine çıkabilir iken kadınlarda ise bu gibi miktarlar genel olarak 10-20-30 civarıdır. Bu yüzden kadınların saçları yaşlandıklarında tamamen dökülmez fakat ciddi miktarlarda seyrelebilir. Ayrıca kadınlarda erkek tipi dökülme olmadığından seyrelme miktarı olsa da kellik genellikle görülmez.

Erkek tipi dökülmelerde dökülme sayısı çok daha ciddidir ve genel olarak genetik sorunlarda dökülen saçlar geri çıkmayabilir. Kellik işte bu durumda ortaya çıkar. Saç döküldükten sonra bir daha geri çıkmaz ve kökler kapanır. Bu durumda kellik oluşur. Fakat erkek tipi dökülmelerde arkadaki saçlar dökülmez. Bu nedenle saç ekim operasyonları olumlu sonuç verir.

Fakat arkadaki saçlardan da aşırı derecede fazla saç elde edilemez çünkü arkadaki kök alınıp üste ekilir. Yani ekilebilecek maksimum bir saç miktarı bulunmaktadır.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )