Minoxidil Ürün Görseli

Erken Saç Dökülme Nedenleri

Minoxidil

Minoxidil

Genelde 50 yaş üzeri bay ve bayanlarda görülen saç dökülmeleri artık günümüzde çoğu kişide görülmektedir. Saçlarımızın dökülmesini birçok nedene bağlayabiliriz. Bu nedenlerden bir kaçı şunlardır; genetik, kullanılan şampuanlar ve bakımsız saçlardır. Saç dökülmeleri genetik olabilir. Anne veya babada erken yaşta saç dökülmesi görünüyorsa yüksek olasılıkla çocuklarında da saç dökülmesi gerçekleşebilir.

Diğer bir neden ise saçlarımızı temizlemek için kullandığımız şampuanlardır. Güvenilir şampuanlar almaya özen gösteriniz. Bazı şampuanlar saçların dökülmesine neden olmaktadır. Bunların yanı sıra saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız jöle ve saç dondurucu spreylerde saçlarımızın çok hızlı bir şekilde dökülmesine neden olmaktadır. Bunları kullanan insanlar saçlarını kısa bir süre içerisinde yıkaması gerekmektedir.

Aksi takdirde saçlar kısa bir süre içerisinde gözle görülür şekilde dökülecektir. Saçları dökülen insanlar saçlarının tekrar çıkmayacağını düşünmektedir ancak bu insanlar çok yanılmaktadır. Günümüzde çoğu insan takviye ürünlere başvurmaktadırlar. Bu ürünlerden en çok kullanılanı minoxidil ürünüdür. Dünya çapında yaygın olarak kullanılan bu ürün artık Türkiye’dedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • İsim
  • bayanlar için ayrı mı kullanmak gerekir