Minoxidil Ürün Görseli

Erkekler için uzun saç bakımı

Erkekler için uzun saç bakımı  

Aynı bayanlar da olduğu gibi uzun saçlara sahip olan erkekler de saçlarına düzenli olarak bakım yapmalıdırlar. Uzun saçların bakımı her zaman biraz zamanınızı alacaktır ancak düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Erkekler için de durum farklı değildir. Senede yaklaşık olarak 12-15 cm kadar uzayan saçlarınıza gereken değeri vermezseniz soluk ve kırılgan olacaktır.

Saçlarınızı ilk olarak düzenli bir şekil de yıkayarak biriken kirleri temizlemeniz gerekmektedir. Saçlarınız da meydana gelen yağlanma, hava şartların dan dolayı meydana gelmektedir. Havada ki pislik saç köklerinizi tıkayarak dökülmesine neden olabilir. Bu neden ile saçlarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Saçlarınızı çok sık da yıkamayınız 2 günde 1 kere saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın saçlarınızın yanmasına neden olacak ve saçlarınız zarar görecektir. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Saçlarınızı şampuanlarken parmak uçlarınız ile masaj yapın. Bu saye de kılcal damarlar da ki kan akışını da hızlandırmış olacaksınız. Saç dipleriniz bu şekil de daha sağlıklı olacaktır.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )