Minoxidil Ürün Görseli

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ?

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ?

Erkeklerin % 95 kadınların ise % 50 kısımı erkek tipi saç dökülmesini yaşamaktadır. Genetik, ailesel yada androgenetik allopecia adı verilen bu durum önlem alınmadığı takdir de bir kaç yıl için de dönüşü olmayan bir kelliğe dönüşebilmektedir. Erkeklerin kellik yaşadığı bölgeye bakarsanız sadece tepe bölgesinde gerçekleşmektedir. Çünkü yan ve enselerde bulunan kıl kökleri genetik dökülme problemine karşı korunmaktadır.

Bu konuya girmeden önce sizler ile oranları paylaşmak istedik gördüğünüz gibi erkek tipi saç dökülmesi sadece erkekler de değil yüksek oran da kadınlar da da görülmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bireyler kendilerini kolay test edebilirler. Anne ve babaların da kellik olanların ilerleyen zamanlar da kel kalmaları kaçınılmaz olan bir durumdur.

Özellikle annesin de kellik problemi olan bireylerin saç dökülmesini yaşamasını son derece normal kılmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesin de mutlaka dikkat edilmelidir ve zamanın da tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu tarz problemlere dikkat etmezseniz çok kısa bir süre de sizler de kellik problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )