Minoxidil Ürün Görseli

Erkek için saç bakım önerileri

Erkek için saç bakım önerileri  

Erkekler de saçlarına günümüz de en az kadınlar kadar değer vermek de ve saçlarına gereken bakımı yapmaktadırlar. Bu yazımız da sizlere erkek için saç bakım önerileri vereceğiz.

Yapılan hataların en başın da kesinlikle erkeklerin banyo yaptıktan sonra saçlarını gereğin den fazla sıcak olan fön ile kurutmaları gelmektedir.

Saçlarınıza parlaklık ve canlılık getirmek için ilk olarak yapmanız gereken zeytin yağı bakımı olacaktır. 2 çorba kaşığı kadar zeytin yağını ısıttık dan sonra saç diplerinize yavaş yavaş sürün. Sonrasın da sıcak su ile ıslatılmış olan bir havluyu kafanıza sarın. Havlu soğudukça bu uygulamayı bir kaç kere daha yapabilirsiniz.

Erkeklerin günlük olarak aldıkları vitamin ve minerallere dikkat etmeleri ve her gün düzenli olarak almaları gerekmektedir. Saçlarınızı sık sık değil sadece şekil verecekleri zaman taramaları gerekmektedir.

Plastik ya da metal olan tarakları kullanmak da saçlarınıza zarar verebilir. Bu neden ile saçlarınıza kemik ya da fırça tarak kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )