Minoxidil Ürün Görseli

Elma sirkesinin saçlara faydaları

Elma sirkesinin saçlara faydaları  

Elma sirkesi bir çok alan da kullanılan bir maddedir. Kanser tedavisinde, tansiyonun düşürülmesin de, kan şekerini düşürmek den  kolesterole kadar bir çok alan da kullanılmaktadır. İçeriğin de bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler sayesin de saçlara da faydası bulunmaktadır.

Saçlarınızı durularken kullandığınız suyun ph değerlerinin 4.5-5.5 arasın da olmasını önermektedirler. Belli bir miktarda suyun içine elma sirkesi karıştırılarak bu değerleri elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Bu değeri yakalamak için 1 litre suyun içine 250 ml sirke koymanız gerekmektedir. Bazı şampuanların üzerin de ph yazmaktadır ancak bu şampuanların çoğu alkalin içermektedir. İçeriğin de alkalin olan şampuanlar saçlarınıza zarar verebilir.

Saçlarınız da kepek sorunu var ise elma sirkesinin içeriğin de bulunan asit sayesin de bu kepeklenme durumun dan kurtulabilirsiniz. Saç derinizin kurumasını ve kaşınmasını elma sirkesi ile engelleyebilirsiniz.

Bilimsel bir araştırma olmasa da elma sirkesi ile saç dökülmesinin de önüne geçeceği düşünülmektedir. Saç foliküllerinin bakteriler den korunarak dökülmesinin yavaşlatılabileceği düşünülmektedir. Sizler de elma sirkesinden fayda sağlayabilirsiniz.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )