Minoxidil Ürün Görseli

Doğru beslenin saçlarınız dökülmesin

Doğru beslenin saçlarınız dökülmesin

Yaş ilerlediği müddetçe saçlarınız dökülmesi de artış göstermektedir. Kadın olsun, erkek olsun her insanın en büyük problemlerin den bir tanesi tartışmasız saç dökülmedir. Bu sorunu doğru şekil de beslenerek ve de doğru bir şekil de saç bakımı yaparak saçlarınızın dökülme süresini geciktirebilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesine neden olan faktörler arasın da ilk sırada vitamin ve mineral eksiği bulunmaktadır. Bu neden ile doğru beslenmek bu konu da çok büyük bir önem taşımaktadır.

Kıl köklerin de meydana gelen dökülmeleri ortadan kaldırmak için ilk olarak yapmanız gereken tartışmasız yediklerinize dikkat etmeniz olacaktır. Omega-3 omega-5, nar çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, çinko, krom, molibden, A,E,D,C,H vitaminleri saçlarınızın dökülmesini geciktirmek adına sizlere yardımcı olacaktır.

Saçlarınıza uyguladığınız bakım ürünlerinin her zaman bitkisel olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sizler de bu önerilere uyarak saçlarınızın çok daha geç dökülmesini sağlayabilirsiniz.Özelikle erkekler kellik konusun da çok sıkıntı çekmektedir. Bu neden ile erkeklerin saçları konusun da çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )