Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Kullanımı

Minoxidil solüsyonu ve köpük, erkek tipi kellik tedavisinde saç büyümesine yardımcı olmak için kullanılır . Kafa derisinin önündeki kellik veya erkeklerdeki saç çizgisinden uzaklaşmak için kullanılmaz. Köpük ve yüzde 2 minoksidil solüsyonu saç inceltme saçlı kadınlarda saç büyümesine yardımcı olmak için de kullanılır .

Minoxidil, vasodilatör olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Minoxidil’in saç büyümesine nasıl sebep olduğu bilinmiyor. Bu ilaç , ani / yamalı saç dökülmesi , açıklanamayan saç dökülmesi (örn., Saç dökülmesi hikayesi yok) veya doğumdan sonra saç dökülmesi için kullanılmaz .

Eğer 18 yaşında veya daha küçük ise bu ürünü kullanmayın.

Bu ürünü kullanmadan önce ürün ambalajındaki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın .

İlacı uygulamadan önce kafa derisi alanını temizleyin ve kurutun . Sen nemli Bu ürünü geçerli olabilir saçları . Çözümü kullanmak için aplikatörü 1 mililitre ilaç ile doldurun (1 mililitrede), veya 20 damla kullanın. Senin parçası saç incelme alanında ve kafa derisi etkilenen bölgeye eşit çözümü uygulayın. Yavaşça ovun. Diğer stil ürünlerini (örneğin jöle, köpük) kullanmadan önce veya yatmadan önce solüsyonun tamamen kurumasına izin verin.

Köpüğü kullanmak için ellerinizi soğuk suda durulayın ve iyice kurutun. Kafa derisine yaklaşık 1/2 kap köpük uygulayın ve hafifçe ovun. Şekillendirmeden veya yatmadan önce köpüğün kurumasına izin verin.

Saçlı deri tahrişi bir sorun oluşturuyorsa, saçlarınızın renkli veya kimyasal olarak işlendiği (örn., Permalı) aynı günlerde minoxidil kullanımından kaçınmanız gerekebilir .

Doktor tarafından belirtilmedikçe vücudun diğer bölgelerinde kullanmayınız. Kırmızı, ağrılı, tahriş olmuş, kazınmış, kesilmiş veya enfekte olmuş cildi kullanmayın . Uygulamadan sonra ellerinizi iyice yıkayın. Gözlerinize ilaç vermemekten kaçının . Bu gerçekleşirse, gözlerinizi bol miktarda soğuk su ile yıkayın.

Bu ilacı daha sık kullanmayın, daha çok ilacı uygulayın veya tahriş olmuş veya güneş yanığı olan bir saçlı deri üzerine uygulayın. Bunu yapmak, ilacın vücuda absorbe olmasına ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu ürün alkol içerebilir ve kafa derisine tahriş edici ve kuruyabilir. Bu ürünü güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Saçların yeniden büyümesi zaman alır. Çoğu insan yarar görmek için bu ilacı düzenli olarak 4 ay kullanmalıdır. Saç büyümesini devam ettirmek için bu ilaç sürekli olarak kullanılmalıdır. Bu ilacı 4 ila 6 ay kullandıktan sonra durumunuz gelişmiyorsa veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız doktorunuza bildirin.

Yan Etkileri

Uygulama yerinde yanma, batma veya kızarıklık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun .

Doktorunuz sizden bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararı yan etkilerden daha büyük olduğuna karar vermiş olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkilere sahip değildir.

Nadiren, bu ilaç deriden emilebilir ve yan etkilere neden olabilir. İstenmeyen yüz / vücut kılları , baş dönmesi , hızlı / düzensiz kalp atışı, bayılma , göğüs ağrısı , el / ayak şişmesi, alışılagelmiş kilo alma , yorgunluk, aşırı şişmanlık, Özellikle uzanırken solunum güçlüğü.

Bu ilaca karşı çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz , döküntü , kaşınma / şişme (özellikle yüz / dilde / boğazda), şiddetli baş dönmesi, solunum sıkıntısı gibi hallerde tıbbi yardım alınız .

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler

Minoksidil kullanmadan önce , alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirin ; veya başka herhangi bir alerjiniz varsa . Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek inaktif maddeler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

Aşağıdaki sağlık problemlerinden herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce deri veya eczacınıza danışın: Kafa derisinin hastalıkları ( egzama , enfeksiyon, kesikler), kalp problemleri (örneğin göğüs ağrısı , kalp krizi , kalp yetmezliği ), böbrek hastalık , karaciğer hastalığı

Gebelik sırasında bu ürün açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve faydaları tartışın.

Etkileşimler

İlaç etkileşimleri , ilaçlarınızın çalışma biçimini değiştirebilir veya ciddi yan etkiler riskinizi artırabilir. Bu belge, olası tüm ilaç etkileşimlerini içermez . Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun (reçeteli / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) ve bunu doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın . Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi ilaçların dozajını değiştirmez.

Bu ilaçla etkileşime girebilecek bazı ürünler şunlardır: Yüksek tansiyon için kullanılan ilaçlar (örn., Guanetidin), alkolle etkileşen ilaçlar (örn. Disulfiram , metronidazol ).

Minoxidil

Saçlarımız aslinda birçok neden den dolayı döküle bilir. Önemli olan dökülmenin sebebini bulmak çözüm üretmekti. Zaten normal bir insanda günde 200 tel saç dökülür ve bu da normal olarak kabul edilir endişelenilecek bir şey olmadığı kabul edilir. Öncelikle saçın yapısın nasıl olduğuna nasıl büyüdün bakalım.

Öncelikle sacımız da bir ömrü olduğunu unutmayalım. Bunu da söyle açıklayım size sacımız 3 evreden oluşur bunlar:

1:buyume fazı(anagen)

2:degrerasyon fazı(katagen)

3:dınlenme fazı(telogen)

Bunlar ilk evre olan  büyüme fazı sacın bir ayda 1 ml zar ve bu faz büyük bır çoğunluğunu kapsamaktadır  genellikle 2-9  yıl arası sürer ve  sacın en uzun evresı budur . degrerasyon evreside  bu evre kısadır ve dinlenme fazına hazrlama  evresıdır. 20-30 gun sürer  ve son evre dinlenme fazı  ise sac kendini 3-4 ay dinlendirir ve kökünden ayrılmasına sağlar. boylelıkle  bır sac telini oluşum evresini sıze anlatmış bulunuyorum. Gelelim bızın dökülme sebebımıze bununda farklı sebeblerı var tabiki:

Stres nedenı ile sac dökülmesi bunun nedeni saclarını kaybettını düşünerek küçük bir sorunu büyütmesi de sac kaybına sebeb olur. Kullanılan ilaclar yüzünden sac dökülmesıde ilacın yan etkilerinin sonucudur. Beslenmenınde sac dokulmesınde buyuk etkısı vardır. bunlar en bılınenlerı a ve d vitaminlerının eksikliklerinden kaynaklanır d vıtamınden kan değer dusuklugünden kaynaklana bılır. Gebelik de sorunlar olabılır cunku vucuttakı  hormanal dengenı bozuldunu baz alrsak bu normaldır. Erkek tipi sac dökülmesi günümüzün en büyük sorunudur. Oncekıler kolaylıkla besleme yada  ilaç ile kısa surede  onlene bılırken  erkek tıpı sac dokulmesının  uzun ve zahmetlı bır süreç sonunda  cozum bulduğu bılınmektedır. Önemlemi alınmasa kellık kaçılmaz sondur. Bunu tedavısıde omur boyu suren bır tedavıdır.kadınlarda  ise kırılmasıda  sonucu  sac  dokulmesı meydan gelır bız kadınlar cok sacımızla ugrastımız ıcın  sac kaybımızda cok oluyor ama kadının güzellik için yapamayacağı katlanamayacağı hic bırsey yoktur. Saclara masa  duzlestırıcı  fon  boya  gıbı ısllemler sebebı de sac dökülmesinin de  yol acar.cözüm olarak  da sızee sunabileceğim

1: -Kan dolaşımını hızlandırmak ve saç köklerini canlandırmak için zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile saç derinize masaj yapınız. Saçlarınızı duruladıktan sonra ılık su ile masaj yapmak, saç dökülmesini engellemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için oldukça faydalıdır.

2: Aktarlardan kokulu sardunya yaprakları (güçsüz ve kırılgan saçlara sağlığını geri getirmede oldukça yaygın bir tedavidir) isteyin. Sardunya Yapraklarını yaklaşık 15-30 dakika kaynayan suya atın ve beyazlaşana kadar bekleyin Sardunya suyu daha sonra bir kap içine süzdürün ve saçınızı şampuanlandıktan sonra en az haftada iki kez saç durulaması için uygulanmalıdır.

3: benımde kullandığım  tuz kulanılmasıdır  şampuanın ıcıne tuz katmak hem sacın cabuk yaglanmasını engelliyor hem de    sacın mınarel dengesini düzenlediği için  dokulmeyı azaltıyor. Benım sıze onere bılecegım bu kadar ıyı günlerJ

Minoxidil

Saç dökülmesi günlük hayatta ister kadın olsun ister erkek herkesin başına gelen ve istenmeyen bir durumdur. Birçok sebebi vardır hatalı bakım uygulamak, stres ve çeşitli hastalıklar sadece birkaç örneğidir. Saçların rutin bir dökülme düzeni olduğu ve günde 50-100 saç teli dökülmesi araştırmalara ve uzmanlara göre olağan kabul edilmiştir. Ancak bu sayının üzerine çıkıldığında uzman bir hekime başvurulabilir.

Günümüz de herkes sağlıklı ve zayıf olmak istiyor ancak bunu yapmaya çalışırken hem sağlıklarından hem de saçlarından olabiliyorlar. Saç dökülmesinde en büyük etkenlerin biri sağlıksız ve dengesiz diyetlerdir. Dengesiz diyetler proteinlerde azalmaya ve buna bağlı olarak saçların güçsüzleşmesine, kırıklarda artışa ve saç dökülmesine neden olur. Önlenebilir mi? Sağlıklı ve kontrollü diyetlerle ve yediğimiz yiyeceklere dikkat ederek hem sağlıklı vücuda hem de sağlıklı saçlara sahip olabiliriz.

Stres günlük hayatta en çok yaşadığımız bir olaydır. Sadece ruhsal ve sinirsel olarak etkilemez saç dökülmesine de neden olur. Stresten ne kadar uzak durmaya çalışsak da başımıza gelen bir durumdur. Bunun yanında kullandığımız çeşitli ilaçların yan etkileri saç dökülmesine neden olduğu gibi genetiksel olarak da saçlarımız dökülebilir. Genetiksel olarak saç dökülmesi en çok görünen türdedir. Çevremizde, ailemizde ve arkadaşlarımız da gördüğümüz tanık olduğumuz bir olaydır. Önlemek için sprey ve dermokozmetik ürünler kullanılabiliriz en azından tamamen önleyemesek de bu şekilde süreci yavaşlatabiliriz ya da erteleyebiliriz.

İlk başta dediğimiz gibi hatalı saç bakımı da en büyük etkenlerdendir. Fazla şampuan kullanmak, ıslakken taramak, atkuyruğu yapmak, çok sık saç boyatmak ve düzleştirici kullanarak saçlara şekil vermek bunun nedenleri arasındadır. Önlemek için ne yapmalıyız? Bu saydığımız nedenlere dikkat ederek en doğru saç bakımını uygulamalıyız.

Sonuç olarak saç insanlar için çok önemli yere sahiptir. Gerek görünüşümüzde gerekse kişiliklerimiz hakkında insanların düşüncesini etkiler. Güzel sağlıklı saçlar daha hoş görünmenize, daha çekici olmanızı, daha güçlü ve kendine güvenen bireyler olmamızı sağlar. Dış görünüşe ne kadar önem vermediğimizi söylesek de kabul edelim ki hepimiz veriyoruz. Karşımızı üstü başı, saçları düzgün olmayan biri çıktığı zaman tanımadan kötü düşünebiliyoruz ama gerek kıyafetleriyle gerekse düzgün görünen saçlarıyla karşımıza çıkan kişiler hakkında olumlu düşünüyoruz. Özellikle kadınlar için dış görünüşte saçları çok önemli yere sahiptir o yüzden dikkat etmeleri gereken en büyük şey saç dökülmesidir. Düzgün ve bakımlı saçlar insanların kendine güvenini sağlar.