Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

İnsan oğlunun olmazsa olmazlarındandır saç, saç bir kişi de  bayan olsun erkek olsun fark etmez ilk dikkat çeken doğal aksesuarıdır. Gündelik hayatımız da ve özellikle yaz aylarında uzun saçlı beyler ve bayanların aşırı sıcaklardan dolayı saçlarından şikayetçi olup özenmeksizin saçlarını toplayarak en azından ufak da olsa ferahlamak istedikleri aşikardır. Peki bu durum saçlarınıza zarar verir mi? Yapılan çeşitli araştırmalar da özensiz pratik olsun diye  saçı topuz yapma, arkadan toka ile birbirine tutturma ve bunun gibi bir çok formül ile saçlarımızı bilmeden yıpratır ve uc kırıklarına hatta saçın dibinden yada ortasından kırılmalarına sebep oluruz bu durumu fark ettiğimiz de maalesef  türlü türlü çözüm yolları aramaya bunun içinde çeşitli farklı ürünler ile  bilmeden kırıp yıprattığımız saçlarımızı eski gür ve parlak haline getirmeye yollar bakarız. Sorun şu ki bakıp gördüğümüz ürünlerin bir çoğu bize çözüm sağlamaz sonrasında umutsuzluğa kapılmaya başlarız hiç düşünmeden hunharca ve o anki sıcaklamanın verdiği daralma ile acımasızca topladığımız saçlarımız göz göre göre solmuş kırılmış ve yıpranmıştır. Yapılan araştırmalar da minoxidil losyonun kırılmış yıpranmış ve seyrelmeye başlamış saçlar da eski haline gelmesine yardımcı olduğu görülmüştür. düzenli kullanım sağlandığında saçlarınız eski haline kavuşmaktadır.

Saçlarımızın kırılıp seyrelmesin de gündelik yaşantımız da aksesuar olarak kullandığımız şapkaların da etkisi hafife alınamayacak kadar fazladır şapka saçı nasıl olumsuz etkiler dediğinizi duyar gibiyim bunun için sizi ufak çaplı bilgilendirme gereği hissettim. Şöyle düşünün güneş girmeyen eve doktor girer diye bir ata sözü vardır saçlara şapka takmakta bununla eş değer bir durumdur şapka takmayı alışkanlık haline getirdiğimiz de ve bunu kendimize yakıştırdığımızı düşünerek neredeyse her gün  kullandığımız da saçlarımız hem havasız hem de güneş ışığından mahrum kaldığı için gerekli enerjiyi alamaz bu durumda saçlarımızın solması da şaşılmaması gereken bir durumdur. saçlarınızı mahkum etmeyin bırakın güneş ışığından faydalansınlar yada en azından sık sık aksesuar olsun diyerek taktığınız şapkalarınızı daha az zamanlarda tercih edin ki saçlarınız sağlıklı gür bir şekilde yerin de dursun. Unutmayın ki asıl aksesuar şapka değil doğal olan saçlarınızdır.

Birde şapka takması zorunlu olan insanlar vardır bunlara başta er ve erbaş olmak üzere askeri personeller ve polisleri örnek göstere biliriz. Onlar için şapka zorunludur sadece kapalı yerlerde şapka takmazlar açık alanlarda şapka yada bere türü bir aksesuar kullanmaları zorunludur. Durum onlar için daha vahimdir istemeselerde mecburi kullanırlar şapkalarını. Bu tür görevli kişilerin ortak şikayetlerindendir saç dökülmesi ya da saçlarının bakımsız kalması. Saç bakımın da seyrelen saçlar da matlaşmış saçlar da  size en büyük yardımcı minoxidil losyon olacaktır. Unutmayalım ki saçlarımız narin ve hassastırlar ve ilgiye muhtaçtırlar saçlarınızı ihmal etmeyin