Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Erkeklerde Kellik Nedenleri

Erkeklerde kelliğin bir çok sebebi bulunmaktadır. Genel olarak erkeklerde kellik, genetik sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Genetik sebepler halk arasında ırsi olarak bilinmektedir. Genetik sebepler genel olarak babadan oğula geçer fakat baba kel olmasa bile oğul erken yaşta kel olabilir. Bu gibi durumların sebebi doktorlar tarafından daha iyi açıklanacaktır.

Bu nedenle eğer ki genetik bir dökülme yaşadığınızı düşünüyorsanız bu durumda doktorlardan saçlarınız hakkında bilgi alabilir ve dökülmelere karşı neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kellik gibi problemlere karşı minoxidil içeren ürünleri kullanabilir ve doktorlarınızdan saçlarınız veya kellik sebepleriniz ile detaylı bilgi alarak doğru tedavi yöntemini öğrenebilirsiniz.

Kelliğin erkeklerde sık görülmesinin nedeninin erkek genleri ile ilgili olduğunu düşünmekteyiz. Erkeklerde bu nedenle görülen saç dökülmelerine erkek tipi saç dökülmesi adı verilmektedir. Erkek tipi saç dökülmelerinde genellikle saçlar önden dökülmeye başlar bunun yanı sıra kafanın tepesinden de başlayabilir.