Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Günümüzde bireyler kişisel bakıma giderek daha çok önem vermeye başlamıştır. Bu sayede kişilerin kendine olan güvenleri de yerine gelmekte ve bu durum iş hayatlarına ve özel yaşantılarına da yansımaktadır. Giyimin oldukça önemli bir yere sahip olduğu kişisel bakımda saç bakımı da bireylerin üzerinde durduğu bir konu haline gelmiştir. Ancak günlük yaşantının getirmiş olduğu stres saçlarda yıpranmalara ve ileri yaşlarda da beyazlamalara sebep olmaktadır. Özellikle saç dökülmesi, kırılma, kepek gibi sorunlar için üretilmiş olan bir çok ürün bulunmaktadır. Doktorlar tarafından tavsiye edilecek ürünleri kullanarak bu gibi sorunlardan kurtulmanız mümkün.

Ürün özellikleri nelerdir?

  • Minoxidil şampuan %5 olarak gelmektedir.
  • Erkekler için ve kadınlar için iki farklı formül vardır.
  • beyaz yeşil kutu içerisinde, plastik tüp içinde gelir,
  • içeriği yeşil renktedir.

Saçlarınıza özen gösterin

Minoxidil şampuan kullanabilirsiniz.  Tek yapmanız gereken banyonuzda saçlarınızın son yıkama aşamasında ıslak saçınıza masaj yaparak uygulamak. Köpürttükten sonra birkaç dakika bekletip durulayacağınız. Sitemiz üzerinden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

Minoxidil

Kellik hakkında efsaneler !

Kellik yüz yıllardır bir çok insanın başına gelen en büyük dertlerden bir tanesidir. Kellik insanlar hem psikolojik hem de öz güven açısın dan rahatsızlık veren bir rahatsızlıktır. İşte kellik hakkında efsaneler ;

  • Kelliğin anne tarafından kalıtım ile geçtiğini dile getirmektedirler. Bu durum tam olarak böyle değildir. İlk kellik genleri X kromozomu üzerindeyken diğer nedenler saçlarınızı kaybetmenize neden olmaktadır. Ancak bayanlar bu kromozomu hem anne hem de babaların dan almaktadır.
  • Kellik genel olarak bakıldığın da yaşlı insanlar da meydana gelmektedir. Bu durum doğru değildir saç dökülmesi insanlar da 20-30 yaşları arasın da başlayabilmektedir. Bu durum ne kadar erken başlar ise kellik o kadar çabuk geliyor.
  • Şapka takmak saçları döker bu durum şapkanız temiz olduğu sürece bir efsanedir. Kirli şapkalar saçlar da enfeksiyona neden olabilir ve bu durum hızlı dökülmesine neden olabilir durum bundan ibarettir.
  • Jel ve saç spreyleri saçlarınızın dökülmesini hızlandırabilir . Saç ürünleri ya da şampuanlar saçlarınızın dökülmesine neden olmaz.

Bazen bu tarz durumlara inanarak aslın da yanlış olan şeylere gerçek gibi inanabiliyoruz. Bu durumlar da kesinlikle yapmanız gereken doğru bilgilere hayatınız da yer vermek olacaktır. Bu yazımız da sizlere kellik hakkın da efsaneleri anlatmaya çalıştık. Sayfamız da yer alan numaralarımız dan bizleri istediğiniz zaman arayarak kafanıza takılan her konu da yardım alabilirsiniz.