Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Kadınlar da saç dökülmesi nedenleri

Erkek ya da kadın saç dökülmesi kolay kolay kabullenen bir durum değildir. İnsanlar genel de saçlarını kişilikleri ve kendileri ile özdeşleştirir bu neden ile de saçların olup olmaması gerçekten önemli bir konudur.

Araştırmalar kişinin kendisini nasıl gördüğü ile saçlarını nasıl gördüğü arasın da yakın bir bağ olduğu dile getirilmektedir. Eğer uzun süredir saçlarınızın normal den daha fazla döküldüğünü hissederseniz mutlaka doktorunuza baş vurmanız da fayda olacaktır.

Saç dökülmesi genel de erkeklerin bir sorunu olarak gösterilse de saç döküle problemi yaşayan çok fazla kadın bulunmaktadır. Kadınlar da saç dökülmesi hormonal, beslenmeyle alakalı ya da mevsim geçişleri ile ilgili olabilmektedir. Saçlarınıza doğru şekil de uygulama yapabilmek adına ilk olarak saçlarınızın neden dolayı döküldüğünün doğru bir şekil de tespit edilmesi gerekmektedir.

Mutlaka kadınların da bu tarz durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Kadınların da yaşadıkları saç dökülme sorunların da mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tarz sorunlar yaşadığınız da her zaman sizler de doktorunuza baş vurmaya çalışın.

Minoxidil

Erkek saç bakım püf noktaları  

Saç bakımı dediğimiz zaman normal şartlar da sadece aklınıza bayanlar gelse de günümüz de erkekler de saç bakımına çok fazla özen göstermektedirler. Saçlarının daha parlak olması için, hacimli ve güzel görünmesi için düzenli olarak saç bakımı yapan , hatta yaptıran erkekleri görmek o kadar da zor değildir.

Erkekler saçlarına maşa, boya ya da düzleştirici gibi şeylere ihtiyaç duymadıklarından saçların da kopma, yanma ya da kırık sorunları ile karşı karşıya kalmıyorlar. Ancak matlaşma, dökülme, kuruluk, kepek gibi sorunlar erkeklerin saçların da meydana gelebilmektedir. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak isteyen erkekler bakım yapıyor.

Erkekler şampuan seçme konusun da son derece rahattırlar. Piyasa da bulunan bir çok şampuan erkeklerin saç bakımına uygun olacaktır. Erkeklerin yaşadıkların en büyük sorunlar dan bir tanesi saçların kepeklenmesi olarak görülür bu sorunu da yenmek adına yapmanız gereken her gün yatmadan önce saçlarınızı yıkamak olacaktır. Saçlarınızı taze limon ile de şekillendirebilirsiniz bu yöntem saçlarınıza çok faydalı olacaktır.