Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Erkek için saç bakım önerileri  

Erkekler de saçlarına günümüz de en az kadınlar kadar değer vermek de ve saçlarına gereken bakımı yapmaktadırlar. Bu yazımız da sizlere erkek için saç bakım önerileri vereceğiz.

Yapılan hataların en başın da kesinlikle erkeklerin banyo yaptıktan sonra saçlarını gereğin den fazla sıcak olan fön ile kurutmaları gelmektedir.

Saçlarınıza parlaklık ve canlılık getirmek için ilk olarak yapmanız gereken zeytin yağı bakımı olacaktır. 2 çorba kaşığı kadar zeytin yağını ısıttık dan sonra saç diplerinize yavaş yavaş sürün. Sonrasın da sıcak su ile ıslatılmış olan bir havluyu kafanıza sarın. Havlu soğudukça bu uygulamayı bir kaç kere daha yapabilirsiniz.

Erkeklerin günlük olarak aldıkları vitamin ve minerallere dikkat etmeleri ve her gün düzenli olarak almaları gerekmektedir. Saçlarınızı sık sık değil sadece şekil verecekleri zaman taramaları gerekmektedir.

Plastik ya da metal olan tarakları kullanmak da saçlarınıza zarar verebilir. Bu neden ile saçlarınıza kemik ya da fırça tarak kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

 

Minoxidil

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ?

Erkeklerin % 95 kadınların ise % 50 kısımı erkek tipi saç dökülmesini yaşamaktadır. Genetik, ailesel yada androgenetik allopecia adı verilen bu durum önlem alınmadığı takdir de bir kaç yıl için de dönüşü olmayan bir kelliğe dönüşebilmektedir. Erkeklerin kellik yaşadığı bölgeye bakarsanız sadece tepe bölgesinde gerçekleşmektedir. Çünkü yan ve enselerde bulunan kıl kökleri genetik dökülme problemine karşı korunmaktadır.

Bu konuya girmeden önce sizler ile oranları paylaşmak istedik gördüğünüz gibi erkek tipi saç dökülmesi sadece erkekler de değil yüksek oran da kadınlar da da görülmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bireyler kendilerini kolay test edebilirler. Anne ve babaların da kellik olanların ilerleyen zamanlar da kel kalmaları kaçınılmaz olan bir durumdur.

Özellikle annesin de kellik problemi olan bireylerin saç dökülmesini yaşamasını son derece normal kılmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesin de mutlaka dikkat edilmelidir ve zamanın da tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu tarz problemlere dikkat etmezseniz çok kısa bir süre de sizler de kellik problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Minoxidil

Süper saçlar için ip uçları  

Saçlarımız dış görünüşümüzün en önemli parçaların dan bir tanesidir. Bu neden ile sizlere bu yazım da süper saçlar için ip uçları vereceğim.

  • Şampuanı sadece elleriniz ile ve saçlarınızın diplerine hafif bir şekil de uygulamanız gerekmektedir. Bu şekil de saçlarınız daha az kuruyacaktır.
  • Saçlarınızı durularken mutlaka ılık su kullanın aşırı sıcak su dan saçlarınız zarar görebilmektedir.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra ilk olarak ısıtılmış bir havlu ile kurulayın. Sonrasın da fön makinesinin kısık ayarın da saçlarınızı kurutun. Fön çekecekseniz makineyi saçınız dan 15 santim uzak tutmanız gerekmektedir.
  • Islak olan saçlar hafif olarak şişmiş olabilir bu neden ile çabuk kırılabilir. Saçlarınıza nazik davranmanız gerekmektedir.
  • Saçlarınızı yıkarken saç diplerinize masaj yapmak saçlarınızın rahatlamasına ve stresinizin azalmasını sağlayacaktır.
  • Saç kremini özellikle saçların sarkan uç kısımlarına sürmeniz yeterli olacaktır. Bu şekil de saçlarınız çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Saçlarınıza her zaman gereken değeri vermeniz gerekmektedir. Saçlarınıza ne kadar iyi davranırsanız saçlarınız da o kadar kaliteli görünecektir.

 

Minoxidil

Erkekler için uzun saç bakımı  

Aynı bayanlar da olduğu gibi uzun saçlara sahip olan erkekler de saçlarına düzenli olarak bakım yapmalıdırlar. Uzun saçların bakımı her zaman biraz zamanınızı alacaktır ancak düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Erkekler için de durum farklı değildir. Senede yaklaşık olarak 12-15 cm kadar uzayan saçlarınıza gereken değeri vermezseniz soluk ve kırılgan olacaktır.

Saçlarınızı ilk olarak düzenli bir şekil de yıkayarak biriken kirleri temizlemeniz gerekmektedir. Saçlarınız da meydana gelen yağlanma, hava şartların dan dolayı meydana gelmektedir. Havada ki pislik saç köklerinizi tıkayarak dökülmesine neden olabilir. Bu neden ile saçlarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Saçlarınızı çok sık da yıkamayınız 2 günde 1 kere saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın saçlarınızın yanmasına neden olacak ve saçlarınız zarar görecektir. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Saçlarınızı şampuanlarken parmak uçlarınız ile masaj yapın. Bu saye de kılcal damarlar da ki kan akışını da hızlandırmış olacaksınız. Saç dipleriniz bu şekil de daha sağlıklı olacaktır.