Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Erkekler saçlarını nasıl yıkamalı  

Erkeklerin saçlarını yıkarken yaptıkları hataların başın da saçlarını yıkarken çok fazla saçlarını bastırarak ve saçlarını yıpratarak yıkamaları gelmektedir. Bu durum son derece yanlış olmak ile beraber saç derinize ve saç köklerinize zarar vermektedir.

Saçlarınızı yıkarken ilk kural saçlarınıza gayet kibar ve hafif bir şekil de davranmak olacaktır. Saçlarınızı yıkarken hafif bir şekil de ve masaj yapar gibi yıkamanız gerekmektedir. Ovalayarak ve şampuanı saçınızın her yerine yayarak yıkmak en uygun olan yıkama tekniğidir.

Şampuanı ilk olarak iki elinize yayın ve sonrasın da saçlarınıza yayarak kullanmanız gerekmektedir. Saçlarınızı yıkarken 2 kere uygulamak en uygun olanıdır. Saçlarınızı 2 kere yıkadıktan kesinlikle iyi bir şekil de durulamanız gerekmektedir.

Erkeklerin de saçlarına en bayanlar kadar özen göstermeleri gerekmektedir. Erkekler de saç dökülmesi çok daha fazla görüldüğü için bu konu da ekstra bir çaba göstermeleri gerekmektedir.  Bu neden ile saçlarınıza karşı her zaman özenli davranmaya çalışın ki sizleri erken yaşlar da saçlarınız yalnız bırakmasın….

 

Minoxidil

Erkekler için güzel saç önerileri

Erkeklerin de son yıllar da saçlarına olan ilgilerinin ve bakımlarının arttığını görmekteyiz. Bayanlar ne kadar saçlarına ve dış görünüşlerine önem veriyor ise bu konu artık erkeklerin de görüş alanına girmiş durumda. Günümüz erkekleri de saçlarının nasıl daha canlı duracağına dair çareler aramaktadırlar.

İşte erkekler için güzel saç önerileri ;

  • Erkeklerin ilk saç sorunu kepek sorunudur. Bu sorun genel de saçlarınız için kullandığınız jöle, saç spreyi, köpük gibi kimyasallar dan dolayı kaynaklanmaktadır. Özellikle de saçlarınızı gece yıkamadan yatarsanız yağlanacaktır.
  • Erkekler her zaman saç tiplerine uygun olan şampuan ve kremleri tercih etmelidirler. Saçlarına hafta bir bakım yapmalıdırlar. Saçları kısa olduğu için her gün yıkanabilir.
  • Jöle kullanmak istemeyen erkekler saçlarını kuruturken öne doğru tutarak kurutabilir ve sonrasın da limon suyu ile doğal şekil verebilirler.
  • Erkeklerin saçlarının daha sık çıkması için, saçlarını kazıtması çok yanlış bir uygulamadır. Bu durum şehir efsanesin den öteye geçmemektedir.
  • Şampuanı kullanırken avuç içine dökülmeli ve sonra iki ele yayılarak kullanılmalıdır. Bu şekil de saçlarınız da tortu kalmayacaktır.

Minoxidil

Yazın saç bakımı nasıl olmalı ?

Yazın havuz, deniz, güneş derken saçlarınız çok daha fazla yıpranmaktadır. Saçlarınız yıprandığında ise saçlar da dökülme çok daha fazla görülmektedir.

Uzmanlar saçlarınız da en önemli rolü hormonların üstlendiğini dile getirmektedir. Kadınlar da östrojen hormonunun az salgılanması erkekler de ise androjen hormonunun fazla olması durumun da saçlar da yağ oranı artışı kendisini gösterecektir.

Saçlarınızın gün için de 50 -100 tel dökülmesi son derece normal olarak kabul edilir. Bu durum dan fazlası döküldüğünde saçlarınız ciddi anlam da dökülmeye başlamış demektir. Bu durum da mutlaka önlem almanız ve uzmanlar dan yardım almanız gerekmektedir.

Erken yaşlar da saçlarınız dökülmeye başladı ise dermatologların sizlere vereceği özel şampuan ve bakım ürünleri ile bu duruma bir dur diyebilirsiniz.

Yazları saçlarınıza ayrı bir özen göstermeniz gerektiğini dile getiren uzmanlar bu konunun altını çizmektedirler. Sizler de yazları saçlarınızı güneşe ve deniz suyuna karşı korumalısınız.

 

Minoxidil

Erkek nasıl saç bakımı yapmalı ?

Erkeklerin bir çoğu daha sağlıklı bir saça sahip olabilmek adına saçlarının sürekli olarak kısa kalması gerektiğini düşünmektedir. Ancak saçlarınızın sürekli olarak kısa kalması saçlarınızın daha sağlıklı olması anlamına gelmez sadece saçlarınızın kısa olmasını sağlar.

Erkek nasıl saç bakımı yapmalı ?

  • Günlük olarak sizleri çok ekonomik olarak yormayacak bir vitamin alabilirsiniz.
  • Saçlarınızı çok fazla taramayın sadece gerektiği zamanlar da şekil verin.
  • Saçlarınız için mutlaka kaliteli olan saç taraklarını tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Saçlarınız için mutlaka kaliteli olan saç bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Sıradan ve için de bilmediğiniz maddelerin olduğu saç bakım ürünlerini kullanmayın.
  • Saçlarınız kurmuş ya da yıpranmış ise en güzel bakım tartışmasız ki sıcak zeytin yağı terapisi olacaktır. 2 kaşık kadar zeytin yağını ısıtıp saç derinize uygulamak bu sorun dan sizleri kurtaracaktır.

Sizler de daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olabilmek adına bu önerilerimiz den yardım alabilirsiniz. Bu saye de çok daha kaliteli saçlara sahip olabilirsiniz….