Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Evde erkek saç bakımı  

Saç insanın başı üzerin de bulunan kıl kümesi topluluğuna verilen isimdir. Saçlar vücudunuz da bulunan diğer kıl kümelerine göre daha hızlı bir şekil de büyümektedir. Saçların uzama hızı kişilere göre değişkenlik göstermek ile beraber 0,3 mm – 0,4 mm arasın da uzamaktadır. Saç köklerinin her bir tanesi kendi başına hareket etmektedir. Yani birisi uzarken diğeri dökülebilir.

Saç dökülmesi hem erkekler de , hem de bayanlar da görülebilen bir durumdur. Erkek tipi saç dökülmesi daha yaygın bir şekil de görülen bir sorundur. Erkek tipi saç dökülmesi erkekler de üst kısım da ya da yanlar da , tamamın da da görülebilen bir sorundur. Saçlarınız döküldüğünde tedaviden önce bir hekimin görmesi gerekmektedir.

Saçlarınıza evde bakım yapmak isterseniz sarımsak kürün den özellikle erkekler fayda sağlayabilirler. Sarımsak saçlarınızın dökülmesini durduracak ve zayıf olan kökleri güçlendirecektir. Sizler de daha sağlıklı saçlara sahip olmak için evde bu bakım kürün den fayda sağlayabilirsiniz. Her erkek evin de bu uygulamayı rahatlıkla deneyebilir.

 

Minoxidil

Saç dökülmesi sebebi ve öneriler

Saçlarımız vücudumuzun en hızlı uzayan dokuların dan bir tanesidir. Nasıl bir bebek büyürken daha fazla besine ihtiyacı var ise saçlarımızın da aynı şekil de vitamin, mineral ve proteine ihtiyacı vardır.

  Saçlarınızın daha güçlü ve kaliteli bir hal almasını istiyorsanız dengeli ve yeterli beslenmeye mutlaka özen göstermeniz gerekmektedir.

Vücudumuz da demir eksilmeye başladığın da , kansızlık başlamadan önce vücutta demir depoları azalmaya başlamaktadır. Vücut eksik olan demiri yerine koymaya başlarken ilk olarak saçlardan başlamaktadır.

Saç dökülmesi ilk olarak demir eksikliğin den dolayı gerçekleşmektedir. Bu neden ile demir takviyesi almak da fayda vardır.

Saç dökülmesi meydana geldiği zaman akla ilk gelen konu çinko eksikliğidir. İnsanlar doktora bile gitmeden çinko tableti alırlar. Ancak saç da ki çinko miktarı ile dökülmenin hiç bir ilgisi yoktur.

Biotin ve niasin saçlarınızı güçlendiren başlıca vitaminlerdir. Sarı darı extiresi, soya fasulyesi, selenyum da saçlarınızı kuvvetlendirmektedir.

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerin den bir tanesi de kesinlikle genetik nedenlerden meydana gelmektedir.

Minoxidil

Saçların çabuk uzaması için ne yapılır ?

Bir çok insan saçlarının çok yavaş uzadığından şikayetçi olmaktadır. Peki saçlarınızın daha hızlı bir şekil de uzaması için ne yapabiliriz ? İşte sizlere saçların çabuk uzaması için ne yapılır ? Sorusunun cevabı.

İlk olarak saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız yapmanız gereken dengeli beslenme ve gerekli olan vitaminleri almak olacaktır. Saçlarınız doğal tellere sahiptir. Bu neden ile saçlarınızın parlaklığı ve görüntüsün de ki kalite sizin sağlığınızı göstermektedir.

Saç şekillendirme, yanlış beslenme, huzursuz bir şekil de uyuma saçlarınızın kırılmasına ve sağlıksız olmasına neden olabilir.

Saçları hızlı uzatmak için sizlere bir kür önereceğiz ;

Malzemeler ;

  • Yoğurt ,limon.
  • Yumurta, kına.

Bu malzemeleri karıştırarak bir hamur elde ediyoruz. Hazırladığımız bu hamuru tüm saçlarımıza ve saç derimize masaj yaparak uyguluyoruz. Bir saat beklettikten sonra şampuan ile saçlarımızı yıkıyoruz. Bu işlem saçlarınızı uzatmak dışın da saçlarınızın dökülmesine de son derece iyi gelecek olan bir yöntemdir.

Sizler de bu kür ile saçlarınızı daha hızlı bir şekil de uzatabilirsiniz. Doğal yöntemler saçlarınıza son derece etki edecektir.

Minoxidil

Erkek saç bakımı nasıl yapılır ?

Saçlarınız her zaman stilinizin tamamlayıcı bir unsurudur. Saçlarınız bakımlı ve temiz olduğun da mutlaka bakışları üzerinize çekecektir. Saç bakımı konusun da kadınlar yeterince tecrübeli olsalar da erkekler için de bu konu önemli olmalıdır.

İşte sizlere erkekler için pratik saç bakım önerileri ;

  • Saçlarınızı sadece yıkadığınız da ve her hangi bir bakım yapmadığınız da zaman için de kepeklenir ve çeşitli deri sorunları meydana gelebilir. Kullandığınız saç ürünlerinin saçlarınıza uygun olması gerekmektedir.
  • Erkekler de meydana gelen saçlar da kepeklenme ve yağlanma gün boyu kullanılan jöle ya da saç spreylerin den dolayı meydana gelmektedir. Mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.
  • Uzun saçlı erkekler ise saçlarına en az 14 gün de bir bakım yapmalıdır. Uzun saçlı erkekler maske ya da bakım kürlerini uygulayabilirler. Saçlarınızın hacimli görünmesini istiyorsanız yıkadıktan sonra saçları öne eğerek kurutmanız gerekmektedir.
  • Saçlarınızı güçlendirmek için kazıtmak değil , bitkisel saç maskeleri uygulamak çok daha doğru bir tercih olacaktır. Özellikle sarımsak ve ısırgan özlü şampuanlar bu konu da başarılıdır.

Minoxidil

Elma sirkesinin saçlara faydaları  

Elma sirkesi bir çok alan da kullanılan bir maddedir. Kanser tedavisinde, tansiyonun düşürülmesin de, kan şekerini düşürmek den  kolesterole kadar bir çok alan da kullanılmaktadır. İçeriğin de bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler sayesin de saçlara da faydası bulunmaktadır.

Saçlarınızı durularken kullandığınız suyun ph değerlerinin 4.5-5.5 arasın da olmasını önermektedirler. Belli bir miktarda suyun içine elma sirkesi karıştırılarak bu değerleri elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Bu değeri yakalamak için 1 litre suyun içine 250 ml sirke koymanız gerekmektedir. Bazı şampuanların üzerin de ph yazmaktadır ancak bu şampuanların çoğu alkalin içermektedir. İçeriğin de alkalin olan şampuanlar saçlarınıza zarar verebilir.

Saçlarınız da kepek sorunu var ise elma sirkesinin içeriğin de bulunan asit sayesin de bu kepeklenme durumun dan kurtulabilirsiniz. Saç derinizin kurumasını ve kaşınmasını elma sirkesi ile engelleyebilirsiniz.

Bilimsel bir araştırma olmasa da elma sirkesi ile saç dökülmesinin de önüne geçeceği düşünülmektedir. Saç foliküllerinin bakteriler den korunarak dökülmesinin yavaşlatılabileceği düşünülmektedir. Sizler de elma sirkesinden fayda sağlayabilirsiniz.