Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Saç dökülmesi sağlık sorunudur !

Kadınlar da ve erkekler de saç dökülmesi farklı şekiller de görülmektedir. Bu neden ile saçlarınızın dökülmesine karşı alacağınız önlemler de mutlaka saç dökülme nedeni ne ise ona göre hareket etmek de fayda vardır. En yaygın saç dökülmesi sorunu genetik faktörler den yani ailesel nedenler den dolayı yaşanan saç dökülmesidir. Aileniz de kel var ise bu durum sizler de de görülebilir.

Saç dökülmesi bir an da olan bir durum değildir. Bu neden ile saçlarınızın dökülmemesi için önlem almanıza yardımcı olacak zaman vardır. Saçlarınız dökülmeye başladığın da bilinçli bir şekil de takip etmeniz gerekmektedir. Döküle sorunu yaşayan kişiler de neler görülür ?

  • Şakaklar da geri çekilme, tepeler de seyrelme.
  • Saçlarınızın uzama hızın da yavaşlama.
  • Uzama miktarının azalması saçlarınız 2-3 cm den fazla uzamaz.
  • Saçlarınıza şekil vermek de zorlanırsınız.
  • Renkte açılma, cansızlaşma, Parlaklığın da azalma.
  • Sönükleşme, yağlanma da artış, kaşınma, aşırı kepeklenme.
  • Saç diplerin de sızlama.

Minoxidil

Saç dökülmesi hastalık belirtisi olabilir

Ailesel nedenler, genetik nedenler ve hormon dengeleri saçlarınızın dökülmesinin nedeni olabilir. Özellikle kadınlar da meydana gelen saç dökülmesi araştırılırken mutlaka hormon analizi yapılması gerekmektedir.

Saçınızın derisinde meydana gelen bazı dermatolojik hastalıklar , kullandığınız bazı ilaçlar saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Saç dökülmesinin diğer en önemli bir nedeni de psikolojik sorunlardır. Psikolojik durumlar saç dökülmesine neden olabileceği gibi travmatik bir durum anın da saçlarınızın bir bölgesin de tamamen dökülmeye de neden olabilir. Halk arasın da bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalındığında bu bölgeye sarımsak sürülür bu durum da saç derinize zarar vermektedir.

Saç dökülmesi tedavisi için ilk olarak yapılması gereken kesinlikle saç tipinize göre neden döküldüğünü çözmek olmalıdır. Dermatolojik bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır. Gerekir ise kan testleri yapılmalıdır. Hastanın var ise kullandığı ilaçlar kontrol edilmelidir.

Kişiler saçlarının dökülmemesi için stresten uzak kalmalı ve de doğru bir şekil de beslenmelisiniz. Saçlarınızı sık olarak dişli taraklar ile taramanız da doğru bir şey değildir.

Minoxidil

Doğru beslenin saçlarınız dökülmesin

Yaş ilerlediği müddetçe saçlarınız dökülmesi de artış göstermektedir. Kadın olsun, erkek olsun her insanın en büyük problemlerin den bir tanesi tartışmasız saç dökülmedir. Bu sorunu doğru şekil de beslenerek ve de doğru bir şekil de saç bakımı yaparak saçlarınızın dökülme süresini geciktirebilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesine neden olan faktörler arasın da ilk sırada vitamin ve mineral eksiği bulunmaktadır. Bu neden ile doğru beslenmek bu konu da çok büyük bir önem taşımaktadır.

Kıl köklerin de meydana gelen dökülmeleri ortadan kaldırmak için ilk olarak yapmanız gereken tartışmasız yediklerinize dikkat etmeniz olacaktır. Omega-3 omega-5, nar çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, çinko, krom, molibden, A,E,D,C,H vitaminleri saçlarınızın dökülmesini geciktirmek adına sizlere yardımcı olacaktır.

Saçlarınıza uyguladığınız bakım ürünlerinin her zaman bitkisel olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sizler de bu önerilere uyarak saçlarınızın çok daha geç dökülmesini sağlayabilirsiniz.Özelikle erkekler kellik konusun da çok sıkıntı çekmektedir. Bu neden ile erkeklerin saçları konusun da çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.