Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Kepeği kafanıza takınız !

Kepek problemi bir çok insanın çektiği ve sık sık gündemimizi meşgul eden bir problemdir. Kepek nasıl olsa geçer diyebileceğiniz bir problem değildir. Soruna bu şekil de bakanların genel de sorunları çok daha ilerleyerek içinden çıkılmaz bir hal almakta ve kaşları dahi kepek sorunu yaşamaktadır. Kepek bir saç değil saç derisi problemidir. Kepeği kafanıza takın.

Kepek sorunu yaşayan kişiler de pul pul dökülme dışın da zaman için de kaşıntı da eklenmektedir. Saçınızın derisinde iltihap ya da başka bir şey görülmez. Sadece ölü deri dökülmeye başlar . Bir çok insanın kepek sosyal hayatını da olumsuz bir şekil de etkilemektedir. Bu neden ile saçların da kepek olan insanlar utanç duyabilirler.

Kepek bulaşıcı bir sorun değildir. Saçlarınız da meydana gelen sorunlara iltihap ve kızarıklık da ekleniyor ise uzman yardımı almanız gerekmektedir. Kepek sadece saçlar da değil kaşlar da da aynı şekil de görülebilmektedir. Bu konu da mutlaka uzman desteği almanız gerekmektedir. Sizler de saçlarınızı gereken özeni mutlaka gösteriniz…

 

Minoxidil

Saçların dökülmesi, yağlanması, kepeklenmesi aşırı garibe alınacak sorunlar değildir. Sonuçta bir çok kişinin saçlarında bu tür problemler gerçekleşiyor. Herkesin saçı dökülüyor, herkesin saçı yağlanıyor, herkesin saçı kepekleniyor. Fakat burdaki sorun gerçekleşme sıklığıdır. Yani saçınız ne kadar sık dökülüyor ise o kadar büyük problemdir, saçınız ne kadar sık yağlanıyor ise o kadar büyük problemdir, saçınız ne kadar çok kepekleniyor ise o kadar büyük bir problemdir.

Saçların dökülmesi günümüzdeki en ciddi problemlerden biridir. Özellikle erkeklerde çok sık görülmesinden dolayı erkekler ile saç dökülmesi çok uyumludur. Erkeklerde genel olarak saç dökülmesi genetik olarak yaygınlaşmıştır. Babadan oğula aktarılabilen problemlerden biridir. Genetik olarak saçınız dökülecekse durdurmanız son derece zordur. Ancak yavaşlatma işlemini doğru yapabilirseniz herhangi bir sıkıntı olmaz. Saçınız yine dökülür ancak yaşlıyken dökülür, yavaşlattığınızdan dolayı genç yaşlarınızda pekte sıkıntı yaratmaz.

Saç dökülecekse dökülmeye devam eder ancak minoxidil gibi saç bakım ürünlerini kullanarak dökülenlerin tekrar geri çıkmasına yardımcı olacak ürünleri kullanabilir veya saç ekim operasyonlarına katılabilirsiniz.

Minoxidil

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılmalıdır?

Saç dökülmesi problemi erkeklerin büyük bir bölümünün ergenlik döneminden sonra dikkatini çekmeyi başarmış ve can sıkıcılığın hat safhasına ulaşmış bir problemdir. Saç dökülmesine karşı yapılması gerekenlerin ilk başında saçlarınızı düzenli ve iyi bir şekilde beslemeniz gelir. Şunu unutmayın ki saçlarınız genetik sebeplerden dolayı dökülüyor ise eninde sonunda dökülür. Ancak bu periyodu yavaşlatabilirsiniz. Yani 30 yaşında dökülmesindense 50 veya 60 yaşında dökülmesi daha iyi bir sonuçtur.

Saç dökülmesi erkeklerin en çok yakalandıkları problemlerdendir. Genellikle genetik sebeplerden dolayı saç dökülmesi belirir. Örneğin babanızda veya dedenizde saç dökülmesi olmuş ise sizde de olması muhtemeldir. Bu nedenle saç dökülmesine karşı önlemler alınması gerekir. Eğer ki sürekli olarak şampuan değiştiriyorsanız hemen birinde karar kılmanızı öneriyoruz. Çünkü sürekli olarak şampuan değiştirmek daha doğrusu kısa aralıklar ile değiştirmek saçlarınızın dengesini bozabilir.

Mümkünse minoxidil gibi saçlarınızı besleyecek ve saçlarınızın dökülmesini en yavaş düzeye indirecek ürünleri seçmeye çalışın. Çünkü kesinlikle saç dökülmesini azaltmayan ürünler kullanmaya devam ederseniz bir değişiklik olmaz, belki saçlarınızı daha iyi temizlersiniz ancak saçlarınız dökülmeye devam edecektir.

Minoxidil

Saç dökülmesine 3 adımda çözüm

Stres, mevsimsel çözümler, hormon bozuklukları, demir eksikliği bu durumlar saç dökülmelerinin nedenleri arasında bir kaç tanesidir. Ne olursa olsun saç dökülmesine 3 adım da çözüm var . İşte sağlıklı saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenler.

  1. Saçlarımızın ortalama olarak ömrü 2-6 yıl arasıdır. Bu süre sonucun da yaşamsal dengelerini tamamlar ve ölürler. Aksi bir problem yok ise baştan çıkmaktadır. Günde 100-150 adetten fazla saçınız dökülüyor ise mutlaka saçlarınızı bir dermotoloji uzmanına gösteriniz. Saçlarınız da troid hormonu bozukluğu ya da demir eksikliği yatıyor olabilir.
  2. Saçlı derinin ve saçların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için kısa ve uzun süreli olarak başarılı sonuçlar ortaya çıkaran PRP ve saç mezoterapisi bazı yöntemler den yararlanın.
  3. Tüm tedavi ve yöntemlere dair saçlarınızın dökülmesi durmuyor ve bir sonuç vermediyse yapmanız gereken saçlarınızı ektirmeniz olmalıdır. Bu durum saçlarınız için son çaredir. Saçların en güzel olanı tabi ki en doğal olanı kendi saçlarınızdır.  Bu konu da sizler de her yolu denedikten sonra bu yönteme ayak uydurmaya çalışın.

Minoxidil

Saç dökülmesi bir hastalıktır

Saçların dökülmesi, saçların incelmesi, zayıflaması gibi bir çok neden den dolayı meydana gelen bir hastalıktır. Her yetişkinin gün için de 50-100 tel saçı mutlaka dökülmektedir. Her hangi bir şekil de bu dökülmeden daha fazlası gerçekleşir ise mutlaka bir uzmana baş vurmanız gerekmektedir. Saç dökülmenizin artıp artmadığını sabah kalktığınız da yastığınıza bakarak anlayabilirsiniz.

Erkek tipi saç dökülmesi en çok görülen saç dökülme modelidir. Başın ön kısımın da başlar ve zaman için de ön hat çizgisi kaybolmaktadır. Bu süreç uzun süre devam eder ve zaman için de sadece ense de saç kalmaktadır. Son yıllar da erkekler de saç dökülmesi 18 yaşına kadar düşmüştür. Bu saç dökülmesin de en büyük neden testesteron hormonun azalması durumudur.

 Saç dökülmesi bir hastalıktır eğer saçlarınız da bu sorun var ise mutlaka bir uzmana baş vurmanız gerekmektedir. Doktor gerek görür ise sizden kan testleri isteyecektir. Bunun dışın da da saçlarınızın derisi ve saçlar özel saç testi yapan makineler ile test edilecektir.