Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Sağlıklı saçların önemi 

Hem erkekler için, hem de bayanlar için saçların sağlıklı olması son derece büyük önem taşımaktadır. Bu yazım da sizlere Sağlıklı saçların önemi hakkın da sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Saçlarınızın sağlıklı olması için yapmanız gereken bakımını kesinlikle eksik etmemek ve doğru bakım yapmak olmalıdır. Saçlarınıza doğru bakımı kimyasal olan ürünler den uzak kalarak yapmanız gerekmektedir.

İlk olarak saçlarınız için doğru olan şampuanı seçmeniz gerekmektedir.  Her saç tipi için saç şampuanı vardır. Bu neden ile saçlarınıza uygun olan saç şampuanını seçmeniz sizlere yardımcı olacaktır. Doğru şampuan seçmek, saçlarınıza sürekli olarak kimyasal maddeler kullanmamak saçlarınızın ilk bakımını yapmak için en doğru olan konudur.

Sağlıklı saçlar için ilk kural bu sıraladıklarımızdır. Sizler de daha sağlıklı ve mutlu saçlar için bakımını kesinlikle eksik etmeyiniz.

 

Minoxidil

Saç dökülme belirtileri

Saçlarımız bizler için gerçekten çok büyük önem taşımaktadır. Erkek olsun , bayan olsun saç dökülmesi problemi herkesi yakın dan ilgilendirmektedir. En sağlıklı saçlar bile günde ortalama olarak 80-100 tel dökülmektedir. Günde 100- 200 adet dökülen saç telleri sizlerin önlem alması için gerekli olan sinyalleri sizlere yollamaktadır. Nasıl her hangi bir hastalık yaşadığınız da doktora gidiyorsunuz bu konu da da mutlaka önlem almanız gerekmektedir.

İlk olarak bu konu da her saç dökülmesinin kellik ile sonuçlanmayacağını bilmek gerekir Saç dökülmesin de saçlarınızın kaç tel döküldüğünü baz almamız gerekmektedir. Günlük 40-50 tel saç dökülmesi son derece normaldir. Bu rakam 100 üzerine çıktığın da ise mutlaka bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Erkekler de meydana gelen saç dökülmesi genellikle iki noktada meydana gelmektedir. tepe kısmı ve şakaklar da bu alanlar da seyrelme meydana geliyor ise sorununuz saç dökülmesidir.

Minoxidil

Saçlarınız kolay şekil alsın ister misiniz ?

Saçlarınız kolay bir şekil de almıyor ise uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bir kaç basit yöntem ile saçlarınıza çok daha rahat bir şekil de şekil verebilirsiniz.

İşte Saçlarınız kolay şekil alsın ister misiniz ? Sorusunun cevap ;

Sizin yapabilecekleriniz ;

Saçlarınız kuru haldeyken şekil vermek istiyorsanız ilk olarak saçlarınızı öne doğru atın ve altına doğru sprey sıkın. Bu işlem den sonra saçlarınızı geriye attığınız da saçlarınız çok daha havalı duracaktır.

Saç yıkama işlemin de şampuanı yalnızca saçlarınızın diplerine sürün . Saç kremi kullanırken ise sadece saçlarınızın uç kısımına sürmeniz gerekmektedir.

Saçlarınızı düzleştirmek ya da hafif dalgalandırmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken kesinlikle fırça kullanmamalısınız.

Saçlarınız fırça kullanmadığınız da çok daha doğal bir şekilde görünecektir. Bu saye de daha güzel görünen saçlara sahip olacaksınız.

Gece dışarı çıkarken saçlarınızın parlak görünmesini istiyorsanız Allık fırçanızın yardımı ile far ya da allığı saçlarınıza sürün saçlarınız bu saye de çok daha parlak bir şekil de görünecektir.

Minoxidil

Saçlarınızı asla ıslak bırakmayın !

Banyo sonrası saçlarınızı mutlaka ama mutlaka ıslak bırakmayın. Saçlarınızı banyodan sonra ıslak bırakan insanların bir çoğu sonrasın da sinüzite yakalanmaktadır.

Kış ayların da saçlarını kurutmadan sokağa çıkmak, ıslak saçlara maruz kalmak , soğuk algınlığı, yüz felci gibi çok ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Uzmanlar gece banyo yaptıktan sonra saçlarınızı kurutmadan yattığınız da da en az saçlarınız ıslak sokağa çıkmak kadar tehlikeli olduğunu belirtmektedirler.

Islak saçların migreni tetiklediğini dile getiren uzmanlar yaz olsun kış olsun mutlaka saçlarınızın kurutulması gerektiğinin önemine değinmektedirler.

Saçlarınızın her zaman kurutulduktan sonra dışarı çıkmanız gerekmektedir. Saçlarınız kurumadan sokağa çıkmak zaman zaman intihardan başka bir şey değildir. Bu neden ile bu konular da çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı asla ıslak bırakmayın ! Başlığını sizlere bu neden ile atma ihtiyacı duyduk sizler de bu konular da daha dikkatli olunuz…

Minoxidil

Saç dökülmesinin nedeni beyin mi ? 

Geçmişten günümüze yüz yıllardır erkeklerin her zaman başlarına bela olan kellik acaba başla bir şey den dolayımı dökülüyor ? Bu sorunun cevabını sizlere vermeye çalışacağız.

Genetik faktörler ve erkeklik hormonunun daha etkin ve güçlü bir türüne dönüşmesi ile meydana gelen hormonal değişiklikler saçlarınızın dökülmesine neden olmaktadır. Deri hastalıkları ve kanser nedeni ile de saçlar da dökülme yaşanabilmektedir.

Her iki erkekten bir tanesinin saçları dökülürken kadınların saçları dökülmez ve olduğu yer de kalır ve erkeklerin saçları döküldüğü için extra biraz daha saçları dökülmektedir.

Saç dökülmesi sadece beyni açığa çıkarıyor ve sonra duruyor. Sadece dikkat ederseniz beyninizin çevresin de ki saçlar dökülmektedir.

Beyin vücudun 1/5 ini kaplamadığı halde vücudun harcadığı kalorinin 1/5 ini harcamaktadır.

Beyin aynı bir bilgisayar gibidir. Soğukta bile düşünerek kendinizi ısıtmanız aslın da mümkündür.

Saç dökülmesi gibi olaylar bizim isteğimiz dışın da gelişmektedir. Beyin yoğun bir ısı yaymaktadır. Bu neden ile saçlarımızın dökülüyor olabileceğini bazı insanlar dile getirmektedirler.