Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

İnce telli saçlar için maske !İnce telli saçlar için maske !

İnce telli saçları olan insanlar evde hazırlayabilecekleri maskeler ile saçlarının daha sağlıklı ve hacimli olmasını sağlayabilirler. Maske haricin de saçlarınıza hafta da bir gün badem yağı, zeytin yağı ya da susam yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu şekil de saçlarınızın yumuşamasını ve koparak dökülmeleri engelleyebilirsiniz. Saçlarınıza masaj yapmak saç derinizin altın da yer alan köklerin açılmasına ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

İnce telli saçlar için saçlarınıza hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, badem ve sussam yağın dan her hangi bir tanesini kısık ateşte biraz ılıtıp sonrasın da parmaklarınız dan yardım alarak masaj yapmanız gerekmektedir. Saçlarınızın kopmasını engellemek için bu işlem sırasın da çok fazla bastırmayın.

10-15 dk kadar saçlarınıza masaj yaptıktan sonra saç uçlarınıza yağı sürerek yarım saat kadar bekletin. Saçlarınız da ki yağı ılık su ve şampuan yardımı ile çıkarabilirsiniz. İnce telli saçlar için yapılan sıcak yağ bakımı etkisini 3-4 haftada gösterecektir. Saçlarınızın daha yumuşak ve hacim kazanmasını sağlar.

Minoxidil

saçKellik hakkında efsaneler !

Kellik yüz yıllardır bir çok insanın başına gelen en büyük dertlerden bir tanesidir. Kellik insanlar hem psikolojik hem de öz güven açısın dan rahatsızlık veren bir rahatsızlıktır. İşte kellik hakkında efsaneler ;

  • Kelliğin anne tarafından kalıtım ile geçtiğini dile getirmektedirler. Bu durum tam olarak böyle değildir. İlk kellik genleri X kromozomu üzerindeyken diğer nedenler saçlarınızı kaybetmenize neden olmaktadır. Ancak bayanlar bu kromozomu hem anne hem de babaların dan almaktadır.
  • Kellik genel olarak bakıldığın da yaşlı insanlar da meydana gelmektedir. Bu durum doğru değildir saç dökülmesi insanlar da 20-30 yaşları arasın da başlayabilmektedir. Bu durum ne kadar erken başlar ise kellik o kadar çabuk geliyor.
  • Şapka takmak saçları döker bu durum şapkanız temiz olduğu sürece bir efsanedir. Kirli şapkalar saçlar da enfeksiyona neden olabilir ve bu durum hızlı dökülmesine neden olabilir durum bundan ibarettir.
  • Jel ve saç spreyleri saçlarınızın dökülmesini hızlandırmaktadır. Bu neden ile saçlarınız için kimyasal bu ürünlerden en az kullanmanız gerekmektedir.

Minoxidil

Yaz aylarında saç bakımıSaçlarım hızlı uzasın diyorsanız !

Kadınlar için de erkekler için de saçlar son derece büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle bazı bayanlar kuaföre gittikten sonra ve saçlarını kestirdikten sonra depresyona girebilirler. Çoğu zaman kadınlar berbere saçlarını çok fazla kestiklerini savunarak şikayetçi olmaktadırlar. Çok da haksız sayılmazlar aslın da bu yazımız da sizlere Saçlarım hızlı uzasın diyorsanız ! Bazı öneriler de bulunmak istiyoruz.

  Saçlarınızın daha hızlı uzaması için sizler de işte bu yolu izleyebilirsiniz ;

1 adet kırmızı ya da siyah turpu iyice yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan rendeliyorsunuz ve ardından 3 bardak su koyarak kaynatıyorsunuz. Kaynatma işlemin den daha sonra rendelediğiniz turpları sudan ayırıyor ve daha sonra soğumasını bekliyorsunuz.

Sonrasın da bu karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak güzel bir şekil de saçlarınıza yediriyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızı streçliyor ve havlu ile kapatıyorsunuz saçlarınız da 2 saat kaldıktan sonra ya da sabaha kadar bekletebilirsiniz bu şekil de daha etkili olacaktır. Sabah yıkayarak işleme bir son verebilirsiniz….