Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

saç çıkarıcıSaç bakımı ile ilgili bilinmeyenler

Saçlarımızı hangi şampuan ile nasıl yıkayacağımızı, ne kadar süre bekleteceğimizi oldukça iyi bilmek de ve saçlarımıza nasıl masaj yapacağımızı bilmekteyiz. Saçlarımızı nasıl kurutacağımızı, saçlarımızın parlak görünmesi için hangi kremi kullanacağımızı çok iyi bilmekteyiz ancak saç bakımı ile ilgili bilinmeyenler de vardır ?

Saçlar kadınları için çok önemlidir. Işıl ışıl parlayan saçlar her zaman kadınlar için çok cezbedici bir görünümdür. Bu neden ile saçlarınıza gerçek anlam da çok iyi bakmanız gerekmektedir. Saçlarınız için ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağı da ki maddeleri iyi okuyun ;

  • Doğru beslenme saçlarınız için gerçekten çok önemlidir. Saçlarınızın bakımsız olduğunu düşünüyorsanız belki de bakım eksikliğinden değil beslenme eksikliğinden meydana geliyordur.
  • Saç bakımınızı yaparken şampuan seçiminin saç tipinize göre olması çok büyük önem taşımaktadır. Bir çok insan kafasına göre şampuan seçimini yapmakta yanlış şampuan ya da krem seçimi yapmayın.
  • Bitkisel içerikli ürünleri tercih ediniz. Bu ürünler saçlarınıza çok daha verimli sonuçlar ortaya koyacaktır. Bu neden ile bu şekil de hayatınıza devam ediniz…

Minoxidil

saç çıkarıcıSaçla ilgili yanlışlar

Her konu da olduğu gibi saçlarımız hakkın da da bilinen bir çok yanlış bulunmaktadır. Bu makalemiz de sizlere saçla ilgili yanlışlar konusu hakkın da bilgi vereceğiz.

  • Saçları sık yıkamak saçların dökülmesine neden olmaz, tam aksine saçların her gün yıkanması saçlar da meydana gelen ölü deri, kepek, yağ, kir gibi bir çok şeyi kontrol altın da tutmanıza yardımcı olur.
  • Saçı kazıtmak saçların dökülmesine engel olmaz, saçlarınız ilk çıkmaya başladığın da daha incedir ve çıkmaya başladıktan sonra normal kalınlığına ulaşmaya başlar.
  • Saçı örtmek ve kapalı tutmak saçların dökülmesine neden olmamaktadır. Saçlarımız oksijeni sanıldığı gibi dışarıdan almaz tam aksine bağlı bulunduğu damarlar dan oksijen almaktadır.
  • Baba da kellik var ise oğlun da da vardır. Bu bilgi tam anlamı ile doğru olmasa da doğru bir bilgidir. Aileniz de kellik var ise bu duruma karşı erken önlem alınması gerekmektedir.
  • Cinsel ilişkiye sık girmek saç dökülmesine neden olmaz testesteron hormonunun saçların dökülmesi ile bir ilgisi yoktur…

Minoxidil

saçım dökülüyorSaç dökülmesi hakkın da bilgiler

Saç sağlığı her geçen gün önemi daha da fazla artan bir estetik olaydır. Dünya genelin de maddi durum ne kadar düzelir ve yükselir ise insanların da dış görünümlerine verdiği önem ve özen o kadar artmaktadır. Tüm cilt hekimleri eskiye göre çok daha fazla saç dökülmesi şikayeti ile gelen hastaları ağırlamaktadırlar. Uzmanların bile en çok zorlandıkları konulardan bir tanesi saç dökülmesi problemidir.

Saç dökülmesi ile uzmanlara baş vuran hastaların ilk olarak fizik olarak muayene si yapılmaktadır. Hastaların bir çoğu saçlarını yıkarken avç avuç saçlarının döküldüğünü görmektedir. Hastaların bir çoğun da saç dökülmesinden daha önce saçlar da seyrelme görülmektedir. Saçlı derinin seyrelmesi sonucun da çok fazla fark edilmesi tabi ki kabul edilemez olan bir durumdur.

Sizlerin de saçların da dökülme problemi var ise mutlaka bir cildiye uzmanına giderek problemi neden yaşadığınızı öğrenmeniz ve bu duruma göre bir tedavi yolu izlemeniz gerekmektedir. Saç sağlığı günümüz de gerçekten büyük önem taşımaktadır….