Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesiMevsim geçişlerinde saç dökülmesi

Herkes sağlıklı, canlı, dolgun saçlara sahip olmak ister. Özellikle mevsim geçişlerin de meydana gelen saç dökülmesi ve beraberin de gelen saçlar da açıklık oluşması estetik görüntünün yok olmasına neden olmaktadır. Makul oranlar da saç dökülmesi son derece normal olan bir durumdur. Saçlar bazı dönemler de dinlenme bazı dönemler de ise dökülme evresi geçirmektedir. Dökülme evresi genellikle bağışıklık sisteminin zayıf olduğu mevsim geçişlerin de meydan gelmektedir. Mevsim geçişlerin de saç dökülmesi konusun da insanların daha dikkatli olması ve duruma göre mutlaka önlem almaları gerekmektedir.

Saç dökülmesi konusu hem erkek hem de bayanların ortak sorunlarından bir tanesidir. Özellikle mevsimsel geçiş zamanların da bu problem çok daha yaygın olarak görülmektedir. Sizler de saç sağlığınızı düşünüyorsanız mutlaka bu konu da yardım almanız gerekmektedir. Saçlarınız normalden çok daha fazla dökülüyor ise mutlaka dermatoloğa giderek yardım isteyin ve neden saçlarınızın döküldüğü konusun da yardım almanız gerekebilir. Sağlıklı ve dolgun saçlar için siz de yardım alın…

Minoxidil

kel-kellik-saçSaç dökülmesi için doktor

  Saçlarınızın döküldüğünü hissediyorsanız bir doktora görünmeniz sizin için son derece faydalı olabilir. Saç problemi yaşadığınız da doktor seçimi için çok ta fazla zaman kaybetmeyin ve sorununuzu bir an önce ortadan kaldırmak için size en yakın olan polikliniğe gitmeniz sizler için çok daha faydalı olacaktır. 

  Sağlık kuruluşuna ilk gittiğiniz de sizleri dermatoloji bölümüne yönlendireceklerdir. Yani diğer adı ile cildiye bölümüne yönlendireceklerdir. Daha sonra saçlarınız da yer alan problemi doktorunuz inceleyecek ve sorununuza bir tanı koyacaktır. Saç dökülmesi problemi ile ilk olarak dermatologların ilgilenme sebebi saç dökülmesi probleminin saç derisi ile ilgili bir problemden dolayı yaşanmasıdır. Dermatoloji uzmanı eğer saç dökülmenizin nedenini çözemez ise sizleri endokroloji uzmanına sevk edecektir.

   Endokrinoloji, fizyolojinin bir alt dalı olan ve iç salgı bilimi anlamına gelen tıp bilim dalıdır. Saç dökülmesinin diğer bir nedeni olan hormonal bozukluklar ile ilgili bilim dalıdır. Bu bölüm de sizlere sorunun hormonal olup olmadığını anlamak için bir takım tetkikler yapabilirler…

Minoxidil

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Saç dökülmesi hastalık işareti olabilir

Sağlıklı saçlara sahip olmak hem kadının hem de erkeğin dış görünüşleri ile ilgili en önemli öncelikleri arasın da yer almaktadır. Bu neden ile  saç dökülmesi kimi insan için çok büyük bir önem arz edebiliyor. Günümüz de dermatoloji uzmanlarının en çok baş vuru yapılan konu saç dökülme konusudur. 

Normal şartlar da başımız da ki saçların belli bir döngüsünün olduğunu uzmanlar söylemektedir. Bu döngü genetik kod gereği uzama evresi, geçiş evresi ve dinlenme evresi olarak seyir etmektedir. Başımız da bulunan saçların bir çoğu uzama evresinde olmakla beraber yaklaşık olarak 2-6 yıl boyunca sürmektedir.  Bu durumu tamamlayan saçlar kısa bir süre sonra dinlenme evresine çekilmektedir. Bu oran da saçlarınız da %19 civarın da yer almaktadır.

Saçlarınız da normal şartlar da günde 100 tel saç dökülmesi normal olan bir durumdur. Saçlarınız konusun da eğer belirgin bir şekil de normalden çok daha fazla dökülme yaşıyorsanız  saç dökülmesi hastalık habercisi olabilir  bu neden ile hemen bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir…