Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Saç dökülmesinin 10 nedeni ?Saç dökülmesinin 10 nedeni ?

Bu makalemiz de sizlere saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden söz edeceğiz. Saçlarımız neden dökülür öğrenmek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okuyunuz.

 • Fiziksel Stres: Her türlü fiziksel rahatsızlık, hastalıklar, bazen grip bile geçici olarak saç dökülmesine neden olabilmektedir.
 • Hamilelik: Hamilelik saç dökülmesine neden olabilen bir çeşit fiziksel rahatsızlık olarak görülebilmektedir.
 • Protein eksikliği: Diyet yaparken yeteri derece de protein alınmadığın da vücut bu eksikliği gidermek için saçların büyümesini durduruyor olabilir.
 • Aşırı A vitamini: A vitamini içeren takviye ve ilaçlar da ki aşırılık saç dökülmesini tetikleyebilir.
 • Erkek tipi kellik: Çoğu erkek tipi kellik olmak üzere 60 yaşla beraber yaklaşık 3 erkekten birisi saç dökülmesi yaşar.
 • Kalıtım: Kişilerin ailesin de saç dökülme erken yaşlar da görülüyor ise sizler de de saç dökülmesi görülmesi kaçınılmaz bir durum olabilir.
 • Duygusal stres: Fiziksel dökülmeden daha az karşılaşılan bir durum olsa da eşinden ayrılan ya da çocuğunu kaybeden bazı kişiler de görülmektedir.
 • Yaşlanma: 50-60 yaşlarından sonra dökülen saçlar bu neden ile dökülmektedir.

Minoxidil

saçSaç dökülmesine karşı önlemler

  Amerikan Dermatolojik Akdemisine göre gün de 50-100 tel saç dökülmesi normal olarak karşılanan bir durumdur. Eğer saçlarınızın normalden çok daha fazla döküldüğünü düşünüyorsanız. Doğal önlemler almanız gerekmektedir.

Saç dökülmesi nedenleri:

 • Genetik saç dökülmesi: Bu tip saç dökülmesi en çok erkekler de görülmektedir. Androgenetik tip saç dökülmesi anne ve babadan kalıtsal olarak geçebilir. Dermatoloğunuza danışarak saç köklerinizi besleyecek ürünler kullanabilirsiniz.
 • Antidepresan,kolesterol düşürücü ilaçlar, hormonlar, saç telinin zayıflamasına neden olur.
 • Troid ve kansızlık da saç dökülmesine neden olan nedenler arasın da yer almaktadır.

Saçlarınıza karşı doğal yollar ile aşacağınız önlemler sayesin de saçlarınızın çok daha geç zaman dilimin de dökülmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu makalemiz de saç sorununuza doğal bir önlem olan minoxidil saç şampuanı ve losyonunu tavsiye edeceğiz.

Muhteşem bir etki ile saçlarınızın dökülmesini durdurmaya yardımcı olacak ve saçlarınızın yeniden çıkmasına yardımcı olacak bir ürün olan minoxidil. Sizlere saç konusun da detsek verecektir. Daha mutlu günler için sizler de minoxidil saç şampuanından yardım alabilirsiniz.

Minoxidil

Saç dökülmesini engelleyen yiyeceklerSaç dökülmesini engelleyen yiyecekler

 1. Kuru yemişler: Sağlıklı saçlar için, saçlar omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Kuru yemişler de bulunan omega 3 saçları korurken çinko da saçların dökülmesine engel olmaktadır.
 2. Zeytin yağı: Zeytin yağı iyi bir E vitaminidir. E vitamini saçları koruyan ve kalınlaşmasına yardımcı olan bir antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Cildi nemli ve yumuşak tutmaktadır.Zeytin yağı saç diplerini güçlendirirken saç kırılmalarına da iyi gelmektedir.
 3. Soya: E vitamini bakımından zengin olan besinlerden bir tanesi de soyadır. Hemoglobin üretimin de önemli bir yere sahip olan soya demir yönünden de zengindir. Hemoglobin oksijenin taşınmasına yardımcı olur saç derisi oksijen taşınmadığı zaman saçların uzamasına izin vermez.
 4. Havuç: Saçların A vitamini sayesin de parlak ve daha canlı gözükmesine yardımcı olmaktadır. Sebum üretimini artırmaktadır.
 5. Tam tahıllı besinler: B7 vitamini üreten tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesine ve gri renk almasına engel olmaktadır.
 6. Ispanak: Saçların sağlıklı olması için B9 vitaminin alınması gerekir bu vitamin de ıspanak da yeterli derece de vardır….

Minoxidil

sac-dokulmesiStres saç dökülmesine yol açıyor

Hem kadınların hem de erkeklerin günümüz de en büyük kozmetik problemlerinden bir tanesi de saç dökülmesidir. Saçlar da derinini bazı bölgelerin de madeni para büyüklüğün de dökülen saçlar genel dökülme de çok yaygın olarak yaşanmaktadır. Bu durma strese bağlı sebepler dışın da ateşli hastalıklar, uzun süre zayıflama rejimleri de yol açmaktadır.

Stresli bir olay yaşadıktan haftalar sonra saçlarınızın yer yer veya yaygın bir şekil de dökülmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Stres ile tetiklenmiş saç dökülmesini durdurmak çoğu zaman çok zordur ve tıbbi olarak müdahele gerektirmektedir. Sağlıklı bir saç derisinde saç ömrü ortalama olarak 4-5 yıl sürmektedir.

Yaşlanma ve hormonal değişiklikler erkekler de , adet döngüsü, gebelik, emzirme ve menopoz kadınlar da saç dökülmesine neden olan diğer faktörlerden en yaygın olan sebeplerdir. Stres diğer faktörler ile birleşir ise özellikle saç dökülmesini tetiklemektedir.  Kişinin farkın da olmadan saçlarını kıvırması, sürekli olarak aynı yeri kaşıması gibi durumlar farkın da olmadan kelliğe neden olmaktadır…