Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

kel-kellik-saçSaç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç dökülmesi mevsim geçişlerin de en sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir.Uzmanlara göre hormonal değişiklikler, metabolik değişiklikler ve besinsel olarak değişiklikler saç dökülmesine neden olmaktadır. Bu sorunlar ortadan kaldırılmadan tedavi mümkün değildir.

Düzensiz beslenme alışkanlığı her geçen gün saç dökülme sorunun artmasına neden olmaktadır. Saç dökülmesine neden olan sebeplerden birisi de dengesiz ve düzensiz beslenmektir.Sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için en başta vücudun protein, çinko, folik asit ve bakır eksikliğinin olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca sigara ve alkol alışkanlığı saçlarınızın ölmesine neden olmaktadır. Sigara saçlar da yağlanma ve kırılmaya da neden olmaktadır. Saçlar ayda yaklaşık olarak 1 cm kadar büyümektedir. Günlük ortalama olarak en fazla 100 tel saç dökülmesi normal olarak karşılanmaktadır ve bunların yerine yeniden saç çıkmaktadır.

Saçlarınızın dökülmesini engellemek için en başta yapmanız gereken bir dermatoloji uzmanına giderek saç dökülmesine neden olan faktörün tespit edilmesidir. Daha sonra bu duruma göre tedavi yönteminin belirlenerek tedavi edilmesidir.

Minoxidil

minoxidilSaç Dökülmesi İçin Uzman

Saç dökülmesi problemi yaşadığınızı düşünüyorsanız mutlaka uzman kişiler tarafından yardım almanız gerekmektedir. Saç dökülmesi için doktor arayıp seçmek yerine hemen sizlere en yakın polikliniğe gitmek sizler için en doğru seçim olacaktır. Sağlık kuruluşuna gittiğiniz de ilk olarak dermatoloji yani cildiye ye gidecek ve daha sonra uzman neden saçlarınızın döküldüğünü öğrenmek için sizleri inceleyecektir ve sonucun da tanı koyacaktır.Bu sorun ile dermatologların ilgilenmesinin sebebi saç dökülmesinin bir cilt hastalığı olmasıdır.

Saç dökülmesi kişiler de psikolojik olarak da sorunlara yol açmaktadır. Saçlar her zaman kişilerin ruh halini, sosyal ve kültürel rollerini, yaşam biçimlerini göstermektedir. Bu neden ile saçlarınıza gereken değeri en başından vermelisiniz ki saç dökülme sorunu ile karşılaşmayın. Saç dökülmesi her ne kadar aileden geliyor olsa da saçlara bakım konusu büyük önem taşımaktadır. Yıllarca saçlarınıza yaptığınız fön gibi işkence modelleri ilk düşmanınızdır daha sonra da saçlara sürülen kimyasal maddeler. Mutlu olmak için siz de saçlarınıza ilgi gösterin….

 

 

Minoxidil

Saç Dökülmesinin Sebeplerisac-dokulmesi

Uzmanlara göre gün de 50-100 saç telinin dökülmesi normal olarak görülmektedir. Ancak saç dökülmesi gözle görülecek şekil de hızlı ve saç telleriniz çok çabuk inceliyorsa doktora başvurmanız gerekmektedir. Tüm toplumlar da saç ve saç şekillerinin büyük bir önemi ve kültürel değerleri bulunmaktadır. Saç dökülmesi yaşayan kişiler toplum tarafından fiziksel ve ruhsal olarak kendisini kötü hissederek saçları için bir çok yol deneyerek sorunlardan kurtulmayı deneyebilir. Ancak saç dökülmesinin nedeni bulunmadan doğru bir işlem yapılması zordur.

Aşırı saç dökülmeniz ve saç tellerinizin çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız saç deri uzmanı tarafından önce saçınızın ne sebep ile döküldüğünü öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir insanın yaklaşık olarak saçlarının %90 kısmı sürekli olarak uzaman evresin de bulunmaktadır. Bu uzaman evresi 2-6 yıl kadar sürmektedir. Geriye kalan %10 kısımı ise 2-3 ay kadar süren dinlenme evresin de beklemektedir.

Bu dinlenme evresinden sonra saçlar dökülür ve yerine yeni saçlarınız çıkmaya başlar. Saç dökülme nedeninizi bilmek sizleri çok daha doğru tedavi yöntemlerine itecektir…