Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Saçlarınızın Bakımını Siz Üstlenin

Saç bakımınızı yapmanız için başkalarına binler dökmenize gerek yok. Saç bakımınızı kendiniz de üstlenebilirsiniz. Saç sorunlarınız var ise bu sorunlara karşı doktorlardan bilgiler alıp bu tür sorunlara karşı kendi saçlarınıza  siz de bakabilirsiniz. Günümüzde bir çok insan sadece saçına fön çektirmek için günlük olarak ortalama 5 TL para saçıyor. Bu parayı toplarsanız haftaya 35 TL yapar. Ayda 140 TL yapar.

Saçlarınızın Bakımını Siz Üstlenin

Saçlarınızın Bakımını Siz Üstlenin

Ayda 140 TL’ye istediğiniz saç kurutma makinesinden alabilir ve saçlarınıza kendi fönünüzü kendiniz çekebilirsiniz. Basitinden anlatmak gerekir ise kendi işlerinizi yapabilmeniz için başkasına para dökmenize gerek yok. Bildiğiniz gibi saç bakımını doğru yapabilecekseniz siz de bu işlemlerin üstesinden gelebilirsiniz.

Günümüzde saç dökülmesi ciddi problemlerdendir. Bu gibi problemlere karşı kendi bakım yöntemlerinizi uygulayabilirsiniz. En basitinden bri minoxidil marka losyon alıp veya içerisinde minoxidil maddesi bulunduran herhangi bir ürün alıp saç bakımınızı kendi kendinize kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Minoxidil

Saç Problemleri Nelerdir?

Saç problemleri genellikle erkeklerde ortaya çıkan belli başlı saç sorunlarıdır. Bu problemler genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar ve yaşlılık dönemine kadar azalarak devam eder. Bu durumda erkeklerde saç yoğunlu yaşlılık dönemine doğru gittikçe azalmaya başlar. Eğer saçlarınıza iyi bakım yapan biri iseniz bu durumda saçlarınızı koruma imkanınız bulunuyor ancak genetik ise bu durumda yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyoruz.

Saçlarınız dökülüyor ise veya döküldü ise bu durumda minoxidil tarzı bazı ürünleri kullanarak bu saçları geri çıkarabilmek için çalışabilirsiniz. Bu ürünlerin erkeklerde saç çıkardığı düşünülmektedir. Sitemizde satılan ürün içerisinde %5 miktarında minoxidil maddesi içermektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen ürünlerdendir. Markasından da anlaşılacağı gibi içerisinde minoxidil maddesi barındırılmaktadır.

Saç problemleri sadece saç dökülmesi ile ilgili değildir. Diğer yandan saçlarda oluşan kepeklenme gibi bir çok problem bulunmaktadır. Bazı insanlar saç beyazlamasını da problem etmektedir. Bu problemler saç dökülmesi kadar ciddi olmasa da çirkin görüntü bırakabilmektedir.

Saç Problemleri Nelerdir?

Saç Problemleri Nelerdir?

Minoxidil

Saç Neden Dökülür?

 Saçlar erkeklerde saç köklerinin yeterli derecede beslenememesi sonucu dökülebilmektedir. Ancak bunun  yanı sıra daha bir çok saç dökülme sebebi bulunmaktadır. Bunların en başında yeterli miktarda vitamin mineral alamamak sonucu ilk başta da dediğimiz gibi saç köklerinin beslenememesi ve dökülmesidir. Bunun yanı sıra saçlarda kullanılan bazı kimyasal maddeler de saç dökülmesine sebep olacaktır. Bu gibi bir çok sorun saç dökülmesine sebep olabilir.

Özellikle kimyasal ürünler saç köklerini öldürdüklerinden dolayı saç bir daha çıkamayabilir. Diğer yandan ileride yaşanacak olan bazı hastalıklar saçların dökülmesine sebep olabilir. Moral bozukluğu, stres gibi bazı psikolojik sorunlar da erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesine sebep olabilecektir. Bildiğiniz ve gördüğünüz gibi bir çok sebep çıkardık.

Saç neden dökülür diye bir soru sormak aslında pek akıl kârı sayılmaz. Tabii ki bu herhangi bir hastalığa yakalanmışsanız ancak bilmiyorsanız geçerli değildir. Saç dökülmesi sizin çektiğiniz zorluklardan, streslerden dolayı dökülebilir. Diğer yandan yeterli ve iyi beslenmiyorsanız bu durumda saçlarınız dökülmeye devam edecektir.

Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Dökülür?

Minoxidil

Minoxidil Maddesi Ne İşe Yarıyor?

Minoxidil maddesi geçmişte kıllanma, tüylenme yarattığı için fark edilmiş olan bir madde. Bildiğiniz gibi sitemizde satılan ürünün markasının minoxidil olması içerisinde belli bir miktarda besleyici minoxidil barındırılmış olmasından kaynaklanıyor. Kullanıldığı bölgelerde saç çıkarmayı amaçlayan bu ürünün içerisindeki minoxidil maddesi ortalama olara yüzde 5 (%5) miktarındadır.

Tabii ki artısı eksisi olabilir ama ortalama olarak losyonun içerisinde %5 miktarında minoxidil maddesi bulunuyor. Bu yüzden normal saç losyonlarına göre pahalı bir fiyat etiketi ile çıkıyor.

Minoxidil markasının dışında dünya üzerinde içerisinde bir çok minoxidil maddesi barındıran ürünler var. Bunların en başında Amerika’da üretilen ve kullanılan ürünlerden biri olan Rogaine veya diğer adı ile Regaine geliyor. Bu ürünler de minoxidil kadar ünlü ürünler ancak ülkemizde minoxidil daha ünlü bir ürün olduğundan, daha fazla sattığından dolayı biz bu ürünü satıyoruz. Aynı zamanda suriye ve iran üretimi bir ürün olduğu için gümrükten daha çok satıyor.

Minoxidil Maddesi Ne İşe Yarıyor?

Minoxidil Maddesi Ne İşe Yarıyor?

Minoxidil

Saç ve Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç ve sakal bakımı günümüzde erkeklerin kendilerine gösterdiği en önemli bakım çeşitlerindendir. Saç bakımı özellikle ilerleyen yaşlarda kel kalmamak için ve günümüz şartları altında daha etkileyici saçlara sahip olabilmek için yapılıyor. Sakal ise erkeklere muhteşem bir estetik kazandırdığı için sakalın tam çıkması erkeklerin bir numaralı önceliği oluyor.

Bildiğiniz gibi erkeklerin büyük bir bölümü minoxidil tarzı sakal çıkarıcı olarak tanıtılan losyonlara, spreylere, kremlere tonlarca para yatırıyor. Çünkü sakalın tam olarak çıkması kadınlar tarafından daha çekici bulunuyor. Diğer yandan bazı bölgelerde oluşan köselikler sakalın yapısını bozuyor bu nedenle sakal çıkarıcı ürünler yani minoxidil gibi ürünler çok satıyor.

Saç ve sakal bakımını hangi ürünler ile yapacağınız, hangi şampuanlar ile saçınızı yıkayacağınız size kalmış bir şey. Ancak sakal ve saç bakımını günlük yapmanız çok iyi olur. Hem günlük koruma sağlarsınız hem de ileride, saçınıza, sakalınıza gelecek sorunlar, olacak olaylar hafiflemiş olur. Bu nedenle minoxidil şampuan gibi ürünler çok önemli bir kapsar.

Saç ve Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç ve Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Minoxidil

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç bakımını isterseniz kendiniz yapabilir isterseniz de başkasına yaptırabilirsiniz. Günümüzde saç bakımı yapmak çok kolay bir hal aldı. Özellikle doğru ürünleri seçer iseniz bu durumda saç bakımını kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak ilk yapmanız gereken saç bakımı için doğru ürünleri seçmek olmalıdır. Bu durumda önünüze minoxidil gibi önemli maddeler ve bu maddeden üretilen önemli ürünler çıkacaktır.

Saç bakımı özel bir bakım şekli değildir ancak önem gösterilmesi gerekmektedir. Günlük düzenli bir şekilde örneğin minoxidil şampuan ile saçlarınızı yıkarsanız saçlarınız her zaman canlı ve parlak gözükecektir ancak seçeceğiniz şampuanları, losyonları düzgün ve doğru seçmelisiniz. Bildiğiniz gibi çok kimyasal madde içeren ürünleri düzenli olarak saçınıza uygularsanız bu durumda saçlarınızı kimyasal maddeler ile zararlandırmış olursunuz.

Saçlarınızı çok boyatmamaya dikkat edin ve beslemeye çalışın. Aşırı boya kullanımı boyaların kimyasal olmasından dolayı saçlara zarar verecektir. Biz bunu önermiyoruz bunun yerine kesin olarak saçlarınıza dikkat edin diyoruz. Saçlarınızı ileride bir gün çok arayabilirsiniz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?