Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

Saç dökülmesinin oluşması için binlerce sebep vardır. En başında çok ciddi bir sorun olan ve kıl köklerini yok eden saçkıran ile başlayalım.

Saçkıran saç köklerini tamamen öldürür herhangi bir şekilde kurtuluşu yoktur, döktüğü yerlerden bir daha saç çıkmaz ancak saç ekimi operasyonu ile tekrar saçlara sahip olunabilir. Saçkıran sürekli olarak vücutta dolaşan bir hastalıktır ve çıktığı bölgeden itibaren saç dökmeye başlar. Sadece saç değil, durdurulamazsa vücudun her yerindeki kılları dökebilir, kıl köklerini öldürebilir. Nereden çıkacağı belli olmayan bir hastalıktır kendini belli etmeden, saldırmadan önce nereye saldıracağı tahmin edilemez.

Aynı zamanda normal, stresten, psikolojik sebeplerden, kısacası ruhsal bazı bozukluklardan dolayı saç dökülebilir. Özellikle stres çok kısa süre içerisinde saç dökülmesine sebep olabilir. Stresten uzak durulmalıdır, sadece saçlarınıza değil ruhsal durumunuza da dil uzatır ve sizi sıkıntıya sokabilir. Kesinlikle dikkat edilmesi gerekilen sorunlardan biridir.

Saç dökülmesi bazı tedaviler ile önlenebilir. En çok bilinen tedavi yöntemi tabii ki minoxidil maddesinin yarattığı tedavidir. Minoxidil maddesi; minoxidil pak darou içerisinde %5 miktarında bulunur.

Saç Dökülmesi Neden Olur

Saç Dökülmesi Neden Olur

Minoxidil

saç

Saç dökülmesi genellikle saç köklerinin zayıflaması ile ortaya çıkan belirli sorunlardan biridir. Erkeklerin en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir. Kadınlarda pek görülmese de olmadığı anlamına gelmez. Çünkü bir çok kadında saçlar yaşlandıkça seyrelmeye başlar. Erkeklerdeki gibi kelliğe kadar gitmeyen ancak ciddi anlamda seyrelen bir yapıdır.

Erkeklerde saç dökülmesi ile çok çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Özellikle en çok bilinen, öğretmen tipi saç dökülmesi ülkemizde en çok görülen saç dökülmesi çeşididir. Öncelikle başın üst kısmındaki saçlar dökülmeye başlar ve ensedeki saçlar kalır. Daha sonra ensedeki saçlar da seyrelir ve yok olur. Ancak ensedeki saçların yok olması uzun sürer. Fakat başın üst kısmındaki saçlar 1-2 ay gibi çok kısa bir sürede bile dökülebilmektedir.

Minoxidil maddesinin saçları çıkarmaya yardımcı olduğu Vikipedia’da yazılan bilgilere göre bilimsel bir gerçektir.

Minoksidil (müstahzar adları Minoksil , Rogaine ve Regaine) bir vazodilatör ilaçtır. Saç büyümesi sağlaması ve kelliği önlemesiyle bilinen bir etken maddedir. Androjenik alopesi başta olmak üzere birçok kellik türünün tedavisinde kullanılmaktadır.Ama tedavinin bırakılmasıyla birkaç ay içinde etkiler kaybolmaktadır”

Minoxidil ürünümüz de içerisinde bol minoxidil içermektedir. (%5 miktarı erkekler, %2 miktarı kadınlar)

Vikipedia’da minoxidil sayfası için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Minoksidil