Minoxidil Ürün Görseli

Minoxidil

minoxidil ürünüMinoxidil Losyon Kullanımı

Günümüzde erken yaşta saçı dökülen insanların saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin başında sprey ve jöle kullanımı gelmektedir. Bu ürünler saçların dondurulması için kullanılmaktadır. Dondurulan saçlar kısa bir süre içerisinde canlılıklarını yitirmektedirler. Canlılıklarını yitiren saçlar bir süre sonra kırılarak dökülmektedir. Dökülen saçlar dah sonra tekrar çıkmamaktadır. Buda saç dökülmelerinin başlangıcını oluşmaktadır.

Minoxidil kullanımı: Minoxidil kutunuzla gelen tüpe 1 m kadar doldurun minoxidili saça değil deri kısmına uygulamanız gerekmektedir. Önce saçınızı yıkayın ve daha sonra iyice kuruduğundan emin olun minoxidili kullanacağınız bölgedeki saçlarınızı elinizle ayırarak 1 cm boşluk bırakıp saçınıza uygulayın. Derinin solüsyonu iyice yemesi için derinize solüsyonu dairesel hareketlerle iyice yedirin bu olaydan sonra derinin solüsyonu yemesi için 15-20 dk bekleyin. Akşam uygulaması için aynı işlemi yaptıktan sonra saçınız solüsyonu sürdükten sonra kurumalıdır. Kurumadığı takdir de yastığa bulaşan ve yastıktan yüzünüze bulaşan solüsyon size rahatsızlık verici durumlar yaratabilir bu durumlara karşı saçınızın iyice kuruması gerekmektedir.

 

Minoxidil

saç bakımı

Saçlarımızın dökülmesi genetik, sinir veya strese bağlı olarak değişmektedir. Sinirli insanların saçları 2 kat daha hızlı döküldüğü bilinmektedir. Halk dili ile kellik döneminde olan insanlar kulaktan dolma bilgiler ile saç çıkarmaya çalışmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ile kelliğe çözüm arayan insanlar her zamanki gibi hayal kırıklıkları ile karşılaşmaktadır. Saç dökülmelerinin günümüzde birçok nedeni vardır. En büyük nedeni ise jöle ve spreylerdir.

Sizlerin de bildiği gibi jöle ve spreyler saçların dondurulması için kullanılmaktadır. Donan saçlar bir süre sonra canlılığını yitirmektedir. Buda saçların gücünü yitirmesine neden olmaktadır. Gücünü yitiren saçlar ise bir süre sonra kırılarak dökülmeye başlamaktadır. Buda saç dökülmelerinin başlangıcını oluşturmaktadır. Saçı dökülen insanlar ilk başta bu saç dökülmelerini pek önemsemezler.

Ancak ilerleyen zamanlarda saçlar daha fazla dökülmeye başladığında insanlar olayın ciddiyetinin farkına varırlar. Her insan saçlarının canlı ve gür olmasını ister. Bu günümüzde pek mümkün değildir. Ancak çeşitli takviye ürünlerini kullanan insanlar şanslarını denemektedirler.